Policija Jaunjelgavas sitējam gatavojas piemērot audzinoša rakstura piespiedu līdzekļus

Bērnu tiesību speciālisti vardarbības gadījumā skolā Jaunjelgavā norāda, ka bērns guvis ne tikai fiziskas, bet arī smagas psiholoģiskas traumas. Savukārt skola ar konkrēto agresīvo audzēkni cīnoties jau trīs gadus.


Zemgales reģiona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece nra.lv informē, ka šobrīd Valsts policijas Aizkraukles iecirknī tiek veikta pārbaude, lai lemtu jautājumu par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu uz personu, kas izdarījusi šo pārkāpumu, kā arī tiek izvērtēta vecāku atbildība par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu. Tiek apzināts, vai no vardarbības skolā vēl nav cietuši citi bērni. Tiek gaidīts tiesu medicīniskās ekspertīzes atzinums par miesas bojājumu smaguma pakāpi.


Sietniece sacīja, ka visi notikušā apstākļi vēl tiek pārbaudīti, bet piebilda, ka iesniegums ir par vardarbības gadījumu pret bērnu, kas noticis skolas telpās. Aizdomās turētais jau iepriekš esot uzvedies agresīvi. I. Sietniece atzina, ka iepriekš  konflikti nebija starp šiem diviem zēniem. Zēns, kuru vaino pirmklasnieka sasišanā, esot agresīvi uzvedies arī iepriekšējos gados.


Jau ziņots, ka aptuveni pirms mēneša Jaunjelgavas vidusskolā kāds skolnieks nežēlīgi piekāvis pirmklasnieku skolas tualetē, mazo skolēnu turot aiz rokām, kamēr viņam sists pa kailu kājstarpi. Aizdomas krītušas uz kādu piektklasnieku.


Vardarbībā vainotā zēna māte Evija aģentūrai LETA stāsta, ka zēns ir hiperaktīvs, taču ne vardarbīgs, tāpēc viņam jau vairākus gadus ir piemērota sociālās korekcijas programma. Viņa uzskata, ka minētā iemesla dēļ zēnu vaino dažādos pārkāpumos, lai arī neesot skaidri zināms, ka viņš tiešām pastrādājis ko sliktu.


Savukārt vietējie iedzīvotāji pauda aizdomas, ka, iespējams, vainīgā zēna tēvam esot draudzīgas attiecības ar policijas priekšniecību, bet nepilngadīgo lietu inspektore sasirgusi un pēc slimības devusies atvaļinājumā. Cietušais zēns ārstējas mājās, viņam ir paaugstināta temperatūra, kā arī viņš jūtot sāpes. Savukārt agresīvais skolnieks turpina apmeklēt Jaunjelgavas vidusskolu, bet citu skolēnu vecāki ir nobažījušies par savu bērnu drošību, un bērni baidoties iet uz tualeti.


Avots: nra.lv /Katrīna Barčevska


 

Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress