Vējonis: Krievijas agresija Ukrainā radīs ilgtermiņa sekas starptautiskajā drošībāKrievijas agresijai Ukrainā ir tālejošas sekas Eiropas un starptautiskajā drošībā, tāpēc nepieciešama adekvāta reakcija, tikšanas laikā ASV Valsts sekretāra vietnieci bruņojuma kontroles un starptautiskās drošības jautājumos Rozu Gatmolleri uzsvēra aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

"Esam pārliecināti, ka Krievija nemainīs savu politiku pat gadījumā, ja situācija Ukrainā tiks "iesaldēta", tāpēc, lai novērstu jebkāda veida Krievijas provokācijas, svarīgi Latvijas teritorijā nodrošināt pastāvīgu ASV spēku klātbūtni ar rotāciju "Atlantic Resolve" ietvaros un dalību mācībās," tikšanās laikā uzsvēra aizsardzības ministrs.

Gatmollere apliecināja, ka ASV un NATO savas kolektīvās drošības saistības uztver ļoti nopietni un ASV ir gatavas turpināt uzturēt savu spēku klātbūtni Latvijā, kā arī sniegt atbalstu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem to attīstībā.

Vējonis informēja ASV Valsts sekretāra vietnieci, ka Latvijas parlaments ir pieņēmis lēmumu līdz 2020.gadam aizsardzībai novirzīt 2% no IKP, bet ņemot vērā to, ka šā brīža apstākļos nepieciešams ļoti strauji veidot savas aizsardzības spējas, valdība vienojās aizsardzībai novirzīt 2% no IKP jau līdz 2018.gadam.

Vējonis pateicās R.Gatmollerei par līdzšinējo ASV kā Latvijas galvenā stratēģiskā partnera ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā.

Jau ziņots, ka 15.aprīlī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis un Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts tikās ar ASV Valsts sekretāra vietnieci bruņojuma kontroles un starptautiskās drošības jautājumos Gatmolleri, lai pārrunātu starptautisko un reģionālo drošības situāciju, bruņojuma kontroles, NATO un divpusējās aizsardzības sadarbības jautājumus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress