Veselības ministrija informē, kur saņemt palīdzību, ja ģimenes ārsts piedalās protesta akcijā

Ņemot vērā Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas izsludināto protesta akciju – nestrādāt 3 dienas - saistībā ar aktualizētu ģimenes ārstu darba kvalitātes kritēriju ieviešanu no 2013.gada, Veselības ministrija informē par veselības aprūpes saņemšanas iespējām šīs akcijas laikā.

Veselības ministrijā norāda: neskatoties uz izsludināto protesta akciju, ģimenes ārstu praksēm ir jābūt atvērtām un tajās jābūt pieejamai māsai vai ārsta palīgam, kurš var sniegt palīdzību savas kompetences ietvaros.


Ģimenes ārstu prakses vietās jābūt izvietotai informācijai par palīdzības saņemšanas iespējām: par dežūrārsta palīdzības saņemšanas iespējām, par neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukšanu, zvanot pa tālruni 03, 112”vai 113 un tuvāko ārstniecības iestādi, kurā iespējams saņemt diennakts neatliekamo medicīnisko palīdzību, tās adresi un telefonu.


Nepieciešamības gadījumā iedzīvotāji, kuriem nav pieejams ģimenes ārsts, var vērsties pie dežūrārstiem (ārstniecības iestādes, kurās dežūrārsti pieejams šeit). Dežūrārsts sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir piereģistrēts. Mājas vizītes dežūrārsts nodrošina:


bērniem līdz 18 gadu vecumam;


I grupas invalīdiem;


personām, kurām nepieciešama paliatīvā aprūpe (pacientiem ar noteiktām diagnozēm);


pacientiem, kuri saņem veselības aprūpi mājās atbilstoši normatīvajiem aktiem;


pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija;


pacientiem, kuri ir vecāki par 80 gadiem (pacienta iemaksa 2 Ls);


Medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams medicīnisks padoms vienkāršu saslimšanu gadījumos var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001, darba dienās no 17.00 līdz 8.00, bet brīvdienās un svētku dienās – visu diennakti. Saziņai var izmantot arī epastu medkonsultacija@gmail.com; Skype: medkonsultacija vai MSN Messenger:medkonsultacija@hotmail.lv.


Informāciju par visām valsts apmaksātajām veselības aprūpes iespējām var iegūt arī zvanot uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234, darba dienās no plkst.8.30 – 17.00.


Latvijas Ģimenes ārstu asociācija vakar izsludināja trīs dienu protesta akciju. Pagaidām nav zināms, cik ģimenes ārstu varētu tajā piedalīties, bet šorīt asociācijas vadītājs telekanālam LNT atzina, ka tie varētu būt ao 100 ārstu.


Avots: nra.lv /Inga Paparde


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress