Viduslaiku noskaņas Valmierā, Jaunpilī un Cēsīs

10.augustā no plkst. 9.00 Valmieras Rātslaukumā norisināsies tradicionālais gadatirgus, kurā amatnieki, daiļamatnieki, tirgotāji, mājražotāji un daudzi citi meistari piedāvās savu produkciju, padarot svētku programmu īpaši krāšņu.


Tajā pašā laikā muzeja teritorijā norisināsies vēsturiska spēle «Dzīve senā pilsētā», kas atspoguļos tirgus dzīvi tādā gaisotnē, kāda tā bija pirms daudziem gadsimtiem. Ikvienam būs iespēja īstenā viduslaiku stilā cept maizi, darināt podus, krāsot dziju, iepazīties ar galma pūralādi, senajiem lopu laidariem, mācīties bruņinieku skolā, apgūt arodu amatnieku darbnīcās un pils virtuvē, kā arī iekļūt Raganu pagalmā.


10.augustā arī Cēsu pilī atgriezīsies viduslaiki. Visas dienas garumā pils apmeklētājus priecēs viduslaiku mūzika un dejas, bruņinieku un lokšāvēju sacensības, kā arī dažnedažādas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Šā gada īpašais notikums būs viduslaiku pavārmākslas meistarklase ar pavāru Filipu Masonu, kurš uz autentiski rekonstruētas plīts gatavos pārsteidzošus viduslaiku ēdienus. Ne mazāk ekskluzīva būs iespēja apmeklēt īstu viduslaiku ārstu, lai atklātu, ar kādām metodēm sirdzēji tika ārstēti 500 gadus senā pagātnē.


10.augustā Viduslaiku svētkos Jaunpils pils kungs ir nolēmis izprecināt savu cimperlīgo meitu. Precinieka godā Šinenburgas pilskungs no tālās Vāczemes. Par godu šim notikumam no plkst. 14:00 darbosies amatnieku un zemnieku tirdziņš, uz kuru ir aicināti pieteikties tirgotāji no malu malām. No plkst. 15:00 norisināsies svētki pils pagalmā un apkārtnē. Senās kalpu dejas folkloras ansambļa «Putni» pavadībā, kungu dejas grupas «Calendula» izpildījumā, labāko «Rīgas cirka» mākslinieku priekšnesumi, veiksmes naudiņas kalšana, filcēšanas, keramikas un citas radošās darbnīcas. Svētku ietvaros norisināsies turnīrs viduslaiku ieroču mākslā, kurā piedalīties varēs ikviens svētku apmeklētājs. Plkst. 16:00 viesosies teātra «Pasaku nams» aktieru trupa ar izrādi «Zelta puteklīši». Izrādes laikā un pirms tam par bērniem parūpēsies pils guvernantes.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress