Zemkopības ministrs: Krievijas produkti desmit gadu laikā izstums importuKrievijas lauksaimnieki desmit gadu laikā izstums ārvalstu produktu importu no tirgus, otrdien paziņoja Krievijas zemkopības ministrs Aleksandrs Tkačevs.

"Galvenais uzdevums, ar ko saskaras Krievijas lauksaimniecība, ir paātrināt importa aizvietošanu. Pēc desmit gadiem vietējiem pārtikas produktiem vajadzētu pilnībā nomainīt uz izspiest importa pārtiku par 100%," sacīja ministrs.

Krievijas politiķis uzsver, ka līdz ar noteikto pārtikas embargo iekšzemes lauksaimniecībai paveras arvien vairāk perspektīvas.

Tikmēr vairāki lauksaimniecības analītiķi ir skeptiski, norādot, ka pārtikas embargo dēļ izaugsmei šajā sektorā būs nepieciešams ievērojams valsts atbalsts vismaz piecus gadus.

Līdz ar pārtikas embargo pagarināšanu, lauksaimniecības produktu ražotāji izskatījās cerīgi, norādot, ka aizliegums kļuvis par iespēju palielināt savu tirgus gaļu. Taču eksperti uzsver, ka lauksaimniekiem gaidītos uzlabojumus sniedzis nevis pārtikas embargo, bet rubļa devalvācija.

“Ievestie produkti ir kļuvuši pārāk dārgi un tāpēc importa preces ir kļuvušas mazāk pievilcīgas Krievijas patērētājiem,” skaidro eksperti.

Tāpat tiek norādīts, ka līdz ar ES produktu pazušanu no pārtikas plauktiem, pastāv mazāka konkurence un līdz ar to rodas sliktāka pārtikas produktu kvalitāte, jo bez ES konkurences, Krievijas uzņēmumiem ir mazāk stimula paaugstināt to kvalitāti vai pārdot savus produktus aktīvāk. Tiek pieļauts, ka ilgtermiņā vietējie ražotāji pamazām zaudēs tirgus daļu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā stājās spēkā Eiropas Savienību (ES) līderu lēmums, kas paredz, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. Tikmēr, reaģējot uz ES lēmumu, Krievija pagarinājusi pārtikas embargo uz gadu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress