ZM aicina zemniekus būt modriem un sargāt savu tehnikuZemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību būt modriem, uzmanot savus traktorus un piekabināmo lauksaimniecības tehniku, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot, ja kaut kas aizdomīgs notiek kaimiņa sētā.

Zemkopības ministrija vērš uzmanību, ka pastāv vairāki iespējamie risinājumi traktoru un citas piekabināmās lauksaimniecības tehnikas aizsardzībai, piemēram:

- uzstādīt papildu Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) ierīci slēptā vietā traktorā līdztekus jau rūpnīcā uzstādītajai GPS ierīcei,

- uzstādīt tā saucamo melno kastīti ar GPS signālu arī piekabināmajai lauksaimniecības tehnikai,

- uzlikt radio signālu, kas ir GPS sistēmai analoģiska sistēma, bet to grūtāk slāpēt,

- neatstāt traktortehniku uz lauka bez pieskatīšanas un padomāt par teritorijas profesionālu apsardzi,

- tehniku glabāt slēgtā, vēlams - apsargātā teritorijā.

Sadarbojoties Valsts policijai, Zemkopības ministrijai un lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, 2018. gada pavasarī tika veikti plaši profilaktiskie pasākumi, ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību informējot lauksaimniekus par nosacījumiem traktortehnikas drošai glabāšanai un uzraudzībai.

Rezultātā 2018. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu 2017. gadā, ir samazinājies traktoru un lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits. Ja 2017. gada pirmajā pusgadā tika nozagti 14 traktori, tad 2018. gadā - 8 traktori.

Bet - ja ir krasi samazinājies traktortehnikas zādzību skaits, tad nozīmīgi ir audzis GPS iekārtu zādzību daudzums no traktortehnikas. Šogad ir konstatētas jau 9 GPS ierīču zādzības. Jāteic, ka GPS iekārtas ir viegli demontējamas, un tas atvieglo zādzību veikšanu.

Valsts policija aicina ziņot par aizdomīgiem cilvēkiem un situācijām pa tālruņa numuriem 112, 110 vai arī elektroniski kanc@vp.gov.lv . Īpaši aicināti nebūt vienaldzīgi pierobežas zonā dzīvojošie un ziņot par aizdomīgām situācijām, kā arī piefiksēt automašīnu numurus. Valsts policija fiksēto informāciju izvērtēs un nepieciešamības gadījumā sazināsies arī ar kaimiņvalsts policiju.

Foto: F64
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress