ZSA: situācijai piena nozarē neuzlabojoties, nāksies likvidēt vairākas saimniecībasSituācijai piensaimniecībā neuzlabojoties, pastāv risks, ka nāksies likvidēt būtisku skaitu saimniecības, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atklāja biedrības "Zemnieku saeima" (ZSA) valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Kopš Krievijas embargo ieviešanas pārtikas produktiem, situācija piena nozarē Latvijā aizvien ir kritiska un, kā intervijā atklāj ZSA pārstāve, ilgstoši šādu situāciju piena sektors nevar izturēt:" Ja situācija neuzlabosies tuvākā pusgadā, tad uz ziemu saimniecības būs jālikvidē," sacīja Dzelzkalēja, norādot, ka kaimiņvalsts Igaunija jau ir paziņojusi, ka nāksies likvidēt 100 saimniecības no kopumā 800 un Latvijā šis skaits arī varētu būt būtisks.

"Situācija piena nozarē šobrīd ir dramatiska Baltijas valstīs un Skandināvijā. Citās Eiropas valstīs situācija vēl nav tik slikta," situāciju ieskicēja Dzelzkalēja.

Viņa atklāja, ka Latvijas lauksaimnieki plāno lūgt Eiropas Komisiju atļauju ātrāk izmaksāt tiešmaksājumus, kurus parasti sākt izmaksāt oktobra beigās, piebilstot, ka šī brīža situācijā piena lopkopībā ir ļoti svarīgi, lai atbalsta nauda tiktu saņemta pēc iespējas ātrāk.

Tāpat piensaimnieki cer uz Latvijas valdības atbalstu, norādot, ka būtisks atbalsts būtu nodokļu maksājumu atlikšana un soda naudu nepiemērošana:"Saimniecībām šajā situācijā, kad piena cena ir zem 22 centiem par litru, pietrūkst nauda visu nodokļu nomaksai," atzina Dzelzkalēja.

Jau vēstīts, ka Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress