Agronoms: Ziema lauksaimniekiem pagājusi veiksmīgiNeraugoties uz to, ka ziemā bijušas bažas par iespējamiem postījumiem ziemājiem, tomēr tie pārziemojuši veiksmīgi. Arī vēsais pavasaris būtiskas problēmas lauksaimniekiem nav radījis.

Kā šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis, slikta ietekme uz augiem nav novērota.

Ziemu lauksaimnieki aizvadījuši veiksmīga. Balodis gan atzīst, ka dažviet bijušas problēmas, piemēram, Vidzemē ar ziemas rapsi, kā arī ar ziemas kviešiem, taču tas nav bijis lielos apmēros. “Kopumā ziema lauksaimniekiem bijusi diezgan veiksmīga,” uzsver agronoms.

Arī vēsais pavasaris sliktu ietekmi uz sējumiem nav atstājis. Ziemāji, kas jau bija atdzīvojušies, izturējuši vēso temperatūru. “Varbūt kādas lapiņas apsalušas,” atzina Balodis, piebilstot – tomēr lielu postījumu nav.

Viņš atzīst, ka aukstā laika dēļ zemnieki arī nesteidzās ar sēju, bet šonedēļ, ja laikapstākļi būs tam labvēlīgi, sēja Latvijā lielākoties tiks pabeigta.

Jau vēstīts, ka jaunākās laika apstākļu prognozes aizvien pārliecinošāk apstiprina, ka līdz aprīļa beigām mūsu reģionā saglabāsies vēsas gaisa masas, siltāku gaisa masu ienākšana gaidāma maija sākumā, kad temperatūras paaugstināšanās var būt pat ļoti strauja.
Foto: Kārlis Dambrāns/ https://www.flickr.com/photos/janitors/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress