Aptauja: iedzīvotāji eiro ieviešanai vēl negatavojas

Lai arī plānotā pāreja uz eiro tuvojas, pusei jeb 50% Latvijas iedzīvotāju pagaidām nav konkrētu plānu rīcībai ar skaidro naudu, liecina AS "Swedbank" sadarbībā ar "TNS Latvia" veiktā aptauja.


Savukārt pēc Latvijas uzaicinājuma pievienoties eirozonai 42% iedzīvotāju plāno doties uz komercbanku filiālēm, lai tur skaidru naudu latos iemaksātu kontā vai apmainītu pret eiro banknotēm. Piektdaļa jeb 20% atzinusi, ka uz banku filiālēm dotos tikai šī gada decembrī un 2014.gada janvārī, kad, kā liecina arī citu valstu pieredze, filiālēs rodas garas rindas.


"Iedzīvotājiem pāreja uz eiro būs salīdzinoši vienkārša. Vismierīgāk var justies tie, kuri naudu glabā bankā un prot norēķinus veikt bezskaidrā naudā, jo banka pārejas naktī automātiski pēc oficiālā maiņas kursa konvertēs latus uz eiro. Tiem, kuri glabā skaidru naudu, gan nepieciešams laikus plānot un rīkoties, lai neattaptos milzu rindās banku filiālēs vai pasta nodaļās. Īpaši būtiski pārdomāt savlaicīgu rīcību attālāku lauku teritoriju iedzīvotājiem. Viņiem var būt apgrūtināta piekļuve banku filiālēm un pasta nodaļām vai nokļūt Latvijas Bankas filiālēs," uzsver "Swedbank" valdes loceklis un Klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Ģirts Bērziņš.


Aptaujas dati rāda, ka liela daļa iedzīvotāju jeb 38% pēc Latvijas uzaicinājuma pievienoties eirozonai skaidro naudu iztērētu. No tiem 10% atzinuši, ka to darītu decembrī, kad tradicionāli visaktīvāk iegādājas Ziemassvētku dāvanas.


42% respondentu skaidrās naudas jautājumu risinātu komercbanku filiālēs - 26% samainītu latus pret eiro skaidrā naudā, bet 16% skaidro naudu iemaksātu bankas kontā vai noguldītu depozītā. Savukārt tikai 11% iedzīvotāju skaidro naudu ieskaitītu kontā, izmantojot naudas iemaksas bankomātus.


Tikai 7% iedzīvotāju latus pret eiro mainītu valūtas maiņas punktos un 4% dotos mainīt naudu uz Latvijas Pasta filiālēm. Savukārt 13% respondentu atzīmēja, ka nesteidzas pašlaik plānot rīcību ar skaidru naudu, jo pēc eiro ieviešanas Latvijas Bankas filiālēs varēs nomainīt latus uz eiro bez komisijas maksas neierobežotā laika posmā.


Avots: nra.lv

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress