Aptauja:uzlabojas iedzivotāju attieksme pret eiro ieviešanai Latvijā

Uzlabojas iedzivotāju attieksme pret eiro ieviešanai Latvijā, un pērn decembrī 31% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka ir pret to noskaņoti pozitīvi, kas ir par pieciem procentpunktiem vairāk nekā pagājušā gada oktobrī, liecina pētījuma aģentūras TNS pērn nogalē veiktā iedzīvotāju aptauja.


Kā atzinusi TNS finanšu nozares pētījumu eksperte Ilva Pudule, veiktās aptaujas rezultāti nozīmē, ka eiro ieviešanas atbalstītāju skaits laika posmā no oktobra līdz decembrim palielinājies par apmēram 90 tūkstošiem valsts iedzīvotāju, vecumā no 15 līdz 74 gadiem, un pērn, decembrī, sasniedza jau 540 tūkstošus cilvēku.


TNS secinājis, ka attieksme pret eiro ieviešanu Latvijā visvairāk uzlabojusies tādās iedzīvotāju grupās kā jaunieši no 15 līdz 24 gadu vecumam, proti, starp skolēniem un studentiem, cilvēki ar pamata vai nepabeigtu vidējo izglītību, iedzīvotāji ar augstāko izglītību, Rīgā, Pierīgā un citās pilsētās dzīvojošie, kā arī cittautieši.


Vienlaikus TNS atzīmē – lai arī cittautiešu vidū attieksme pret eiro ieviešanu uzlabojas, šajā iedzīvotāju grupā joprojām valda kritiskāka attieksme nekā latviešu tautības pārstāvju vidū. Tas saistīts ar to, ka pēdējo pāris mēnešu laikā latviski raidošajos medijos tika ļoti daudz runāts par eiro ieviešanu, kamēr krieviski raidošajos medijos šādas diskusijas bija retākas, skaidro TNS, piebilstot - krieviski runājošo Latvijas iedzīvotāju vidū ir arī raksturīgi patērēt daudzus no Krievijas raidošos medijus, kuros par eiro ieviešanu Latvijā, protams, netiek runāts.


TNS arī secinājis – iedzīvotājiem, kuri atbalsta eiro ieviešanu Latvijā, par šo procesu biežāk ir skaidrs, un viņiem nav neskaidrību par tā ieviešanu vai ieguvumiem, savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri pauduši negatīvu attieksmi pret eiro ieviešanu Latvijā, ir pietiekoši daudz neskaidrību par jaunās valūtas ieviešanas procesu vai ieguvumiem.


Kā norāda pētījumu aģentūra, aptaujas dati arī liecina, ka visvairāk neskaidrību par eiro ieviešanas ietekmi uz iedzīvotāju dzīves līmeni un ienākumiem ir vecāka gada gājuma valsts iedzīvotājiem, vecumā no 65 līdz 74 gadiem, bet jauniešiem no 15 līdz 24 gadiem, „baltajām apkaklītēm”, iedzīvotājiem ar augstākiem ienākumiem biežāk viss ir skaidrs un nav papildus jautājumu par eiro ieviešanu.


Iedzīvotāju aptauju TNS veica no 2012.gada 28. novembra līdz 17. decembrim, visā Latvijas teritorijā aptaujājot 1024 iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Aptaujas izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju kopumam šajā vecuma grupā, un aptaujas rezultāti atspoguļo aptuveni 1,7 miljonu valsts iedzīvotāju viedokļus.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress