Kurzemē vīrietis ar bisi jauniešiem liek izvēlēties, kuru nošaus pirmo

Engurniekiem Marikai Kolātei un Artūram Rumbam 24. jūlija diena izvērtās par murgaināko un dramatiskāko viņu mūžā, ziņo "Latvijas Avīze".


Aptuveni 15 kilometru no Engures attālais Vaskara ezers Zentenes pagastā ir iemīļota peldvieta ne tikai iekšzemniekiem, bet arī jūrmalas ļaudīm – kad jūrā ūdens ir auksts.


"Pēcpusdienā, pieaicinot vēl draugu Robertu, nolēmām aizbraukt uz ezeru izpeldēties. Tā kā var piebraukt pie paša krasta, visas mantas atstājām neaizslēgtā automašīnā. Kādas trīs minūtes bijām bradājuši pa ūdeni, kad no krūmiem izlīda vīrs, uz galvas uzbāzis sieviešu tīkliņzeķi un ar šaujamo rokās. Sākumā domājām, ka kāds joko. Tikai pēc brīža sapratām, ka vīrietim joki nav prātā, jo viņš pavērsa pret mums stobru, solīja šaut un lika brist dziļumā," atceras Artūrs.


Vīrietis lika trijotnei iebrist līdz kaklam – Marikai jau bija jāpeld – un doties slīpi prom gar krastu. Tad vīrietis teicis, ka viņš abus jaunos vīriešus jau sen esot meklējis, par viņu nošaušanu viņam esot samaksāts tūkstotis latu, un meitenei tagad jāizvēlas, kuru no vīriešiem nošaut pirmo.


"Kļuva šausmīgi bail. Labi, ka esmu laba peldētāja un turējos uz ūdens. Visādas domas nāca galvā, bet, kad vīrietis paprasīja, kuru lai nošauj pirmo, atbildēju, ka nevienu. Pēc tam vairs vispār nevarēju padomāt, galvenais bija noturēties uz ūdens," stāsta Marika.


"Vienu brīdi bija doma peldēt pāri ezeram, tas ir kāds puskilometrs, bet nebija pārliecības, vai to varēsim, turklāt uzbrucējs varēja sākt šaut, jo vīrietis ik pa laikam uz mums tēmēja no kādu piecu metru attāluma, ne tikai runāja," piebilst Artūrs un nekaunas atzīties, ka arī viņam bijis bail.


Drāma turpinājusies aptuveni pusstundu. Vīrietis bija pamanījis, ka scēnu vēro divas meitenes, kuras gabaliņu nostāk cepa šašliku un, redzot notiekošo, iebēga mežā. Tad atskanēja tuvojošās automašīnas troksnis. To padzirdot, agresīvais vīrietis metās uz jauniešu atstāto automobili, to iedarbināja un lielā ātrumā aizbrauca, gandrīz izraisot avāriju ar pretim braucošo džipu. Savu automobili, kuram atslēgas bija atstātas aizdedzē, jaunie cilvēki jau vīrietim bija piedāvājuši pirms brīža – apmaiņā pret savām dzīvībām. Izkāpis no ūdens, Artūrs palūdza mobilo telefonu no džipa vadītāja un piezvanīja policijai. Vēlāk izrādījās, ka to jau bija izdarījušas mežā iebēgušās meitenes.


Laupītāju, kādu 46 gadus vecu zentenieku , policija ar pakaļdzīšanos noķēra nākamās dienas rītā. Vīrietis gan vēl paspēja pirms tam izlēkt no mašīnas un iebēgt mežā.


Izmeklēšanā noskaidrojās, ka drāma uz ezera bija turpinājums kādam sīkam kašķim tajā pašā dienā. Normunds ar kādu paziņu esot sēdējis pie ezera, dzēris alu. Vērojuši kādu jaunu pārīti turpat pie ezera. Jauniešiem lūrēšana nav patikusi, notikusi asa vārdu pārmaiņa. Normundam tas licies ļoti aizvainojoši, un viņš aizgājis uz mājām pēc vienstobra bises, patronām un sieviešu zeķes. Kad atgriezies, pārītis jau bijis projām, bet ezerā bija iebridusi tikko kā no Engures atbraukusī trijotne.


Normunds ir divas reizes sodīts par zādzību. Psihiatra uzskaitē nav. Policijai stāsta, ka no notikušā neko neatceroties. Ja viņš izrādīsies pieskaitāms, par laupīšanu, izmantojot šaujamieroci, draud cietumsods līdz 15 gadiem. Vainu pastiprinoši apstākļi ir arī nelikumīga šaujamieroča glabāšana un draudi nogalināt.


Līdzīgus baisus draudus nogalināt un laupīšanu likumsargi Tukuma pusē pēdējos gados neatceras. Likumsargi uzskata, ka neesot bijis tālu līdz tam, lai drāma Vaskara ezerā pārvērstos traģēdijā. Nebojāta atgūta automašīna, kabatas maki ar visiem dokumentiem un banku kartēm. Pazudusi vien nauda, kādi 40 santīmi, un mobilais telefons.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress