Lai mazinātu ēnu ekonomiku, lauksaimnieki aicina ieviest elektronisko pavadzīmju sistēmu

Tractor harvesting grain, North Dakota

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar Zemkopības ministriju jau ilgstoši darbojas pie ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumu sakārtošanas. Jūlijā notikušajā starpinstitūciju darba grupā LOSP kā vienu no problēmas risinājumiem, lai mazinātu nelikumīgos darījumus aicināja Finanšu ministriju, Valdību un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju mainīt esošo kārtību un ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu.

Elektronisko preču pavadzīmju sistēma lauksaimnieku vērtējumā primāri būtu ieviešama lauksaimniecības un pārtikas precēm, jo tas palīdzētu izskaust un novērst pievienotās vērtības nodokļa (PVN) krāpšanas shēmas, veicinātu pārtikas drošību un izsekojamību, kā arī patērētāju informēšanu, vienlaicīgi samazinot krāpšanas gadījumus ar pārtikas izcelsmi. Kaut gan šī problēma pastāv visā preču un pakalpojumu sfērā, arī šobrīd aktualitāti guvušajā auto tirdzniecībā.

LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis norāda, ka līdztekus ierosinājumiem likumdošanas izmaiņām par elektronisko pavadzīmju ieviešanu, organizācija aicina Valsts ieņēmumu dienestu, Finanšu policiju un Valsts policijas Autopārvadājumu uzraudzības nodaļu stiprināt turpmāko sadarbību informācijas apmaiņā.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress