LCAA: cūkkopībai nepieciešams ātrs un tieši mērķēts ES finansiāls atbalsts

Cūkkopības nozarē ir nepieciešams ātrs un tieši mērķēts Eiropas Savienības (ES) finansiāls atbalsts, atzina Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.

«Ir jābūt tam drošības spilvenam, ja tiešām rodas problēmas, lai nav sajūta, ka stāvam kā uz tādām māla kājām - tik ļoti lēns ir šis [atbalsta piešķiršanas] process un bieži vien jau ir par vēlu. Šim atbalstam ir jābūt ātram, asam un tieši mērķētam. Patiesībā līdz šim mēs to esam redzējuši no savām vietējām valsts institūcijām, bet ne no Eiropas. Protams, ka ir jābūt pateicīgam arī par to mazumiņu, kas no Eiropas bija pagājušā gada nogalē, bet morālu un materiālu atbalstu mēs redzam tikai no Latvijas, tieši no mūsu ministrijas puses,» teica Lejniece.

Vienlaikus viņa piebilda, ka pēdējo nedēļu laikā cūkgaļas cenas ir pakāpušās, taču nauda par gaļas uzpircējiem nodotajiem lopiem vēl nav nonākusi cūkkopju kontos. Latvijas cūkkopjus māc bažas par to, kādas būs gaļas cenām sezonas beigās rudenī, kad līdzšinējais valsts izmaksātais atbalsts, kas saimniecībām patlaban palīdz norēķināties par graudiem, būs iztērēts.

LCAA mērķis ir labvēlīgas ekonomiskās un politiskās vides izveidošana cūkkopības nozares attīstībai Latvijā , ievērojot starptautiskās integrācijas aspektus. LCAA uzdevumi ir pārstāvēt cūku audzētāju intereses valsts institūcijās un organizācijās, kā arī nevalstiskajās organizācijās un ārvalstīs un veidot un attīstīt kautuvju un pārstrādes jaudu, panākot maksimāli iespējamo ietekmi tās pārvaldē.
Foto: Tracie Hall/ https://www.flickr.com/photos/twobears2/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress