7 noderīgi padomi ogu lasītājiem, ko der iegaumēt

Ogu lasīšana mēdz būt patīkama nodarbe, ja esi tai labi sagatavojies. Lai netraucēti nodotos ogošanai, der atcerēties dažas vienkāršas, bet būtiskas lietas.

1. Dodies agri no rīta
Rīts ir labākais laiks ogu lasīšanai vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, no rīta ir patīkamāks gaiss un siltās dienās saule vēl nav tik augstu, lai karsētu. Otrkārt, tā ir iespējams tikt pie labākajām ogām, kamēr tās nav nolasījuši citi. Treškārt, tā var ietaupīt laiku, lai pārējo dienas daļu veltītu citām aktivitātēm.

2. Izvēlies piemērotu apģērbu
Dodoties ogot, jāizvēlas tādas drēbes, kuras nav žēl sasmērēt, jo ogu lasīšana parasti beidzas ar neizmazgājamiem pleķiem. Tāpat ieteicams vilkt garās bikses un kreklus ar garām piedurknēm, kas pasargās no krūmu skrāpējumiem.
Svarīgi ir izvēlēties arī ērtus apavus un, dodoties mežā vai purvā, noteikti labāk būs vilkt zābakus vai tenisa čības nekā, piemēram, iešļūcenes.

3. Pasargā sevi no laikapstākļiem un insektiem
Lasot ogas, var nākties ilgu laiku atrasties saulē, tāpēc noteikti neaizmirsti izvēlēties piemērotu apģērbu un galvā uzlikt cepuri. Tāpat svarīgi ir līdzi paņemt pudeli ar dzeramo ūdeni.

Der atcerēties, ka mežā un purvā ir ļoti daudz insektu, kas traucē ogu lasīšanai. Lieti noderēs cepure ar aizsargtīkliņu vai izsmidzināms līdzeklis pret kukaiņiem.

4. Darbojies sistemātiski
Lasot ogas, svarīgi ir darīt to sistemātiski. Atrodi krūmu ar gatavām ogām un nolasi no tā visas ogas. Tā tiks ietaupīta enerģija un aiztaupīta haotiska mešanās no viena krūma pie otra. Šādi tiks pasaudzēti arī ogu krūmi.Der atcerēties, ka nereti labākās ogas ir krūma apakšā, nevis virspusē un uzreiz nemaz nav tik labi pamanāmas.

5. Piestiprini grozu pie siksnas

Varbūt tas šķiet dīvaini, taču groza piestiprināšana pie jostas ir ļoti praktiska. Pirmkārt, grozs vienmēr atradīsies tuvumā un būs "pa rokai". Otrkārt, tādejādi abas rokas būs brīvas ogu lasīšanai un tā veiksies daudz raitāk.

6. Ogo kopā ar bērniem
Ogu lasīšana ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni, taču ir svarīgi vispirms saprast, vai bērna raksturs un intereses atbilst šai nodarbei. Ja jā, tad tikai uz priekšu! Būtiski ir pirms ogu lasīšanas izglītot mazo par ogām un iemācīt tam atšķirt gatavās no vēl "zaļajām". Tāpat jāiemāca tās maigi noplūkt un ievietot grozā. Noteikti neaizmirsti paņemt līdzi mitrās salvetes!

7. Mājās nomazgā ogas
Ogu nomazgāšana ar etiķi un ūdeni mazinās netīrumu un baktēriju risku, kā arī paildzinās to mūžu. Tāpat ogas lieliski derēs saldēšanai, ja negrasies tās pagatavot uzreiz.

Avoti:
Food 52
The Kitchen
nra.lv / Baiba Puriņa
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress