Āboltiņa: no nākamā Valsts prezidenta mēs sagaidām ne tikai skaistus vārdusPartijas "Vienotība" deputāte Solvita Āboltiņa jau prognozēja, ka šīs dienas valsts vēlēšanas varētu beigties bez rezultāta, respektīvi, ar valsts galvas neievēlēšanu amatā. Kā viņa vēstīja “Latvijas radio 4” ēterā : “Ja pēc šodienas balsojuma izvēle nebūs izdarīta un ne Raimonds Vējonis, ne Egils Levits nesaņems atbalstu, mēs frakcijā apspriedīsim iespējas izvirzīt savus kandidātus. Viņu vārdi jau tika apspriesti – tā ir Sandra Kalniete un Artis Pabriks.”

Pēc Āboltiņas domām, Valsts prezidenta ievēlēšana ir viens no Latvijas parlamenta atbildīgākajiem uzdevumiem, kas kalpo valsts nākotnes vārdā. Un nenoliedzami te ir runa par Latvijas izredzēm starptautiskajā līmenī, tajā skaitā ekonomikas, tautsaimniecības, eksporta, konkurētspējas un citu svarīgu jautājumu norisi.

Kā jau zināms koalīcijas partija ir izvirzījusi divus kandidātus: aizsardzības ministru Raimondu Vējoni un tiesībsargu Egilu Levitu. Vienlaikus “Vienotība" pauda, ka no nākamā Valsts prezidenta viņi sagaida ne vien skaistus vārdus bet arī lielus darbus, kas balstīsies uz stingru nostāju un izlēmību.

Āboltiņa neslēpa bažas par balsojuma norisi, cerot uz to, ka atklātais balsojums netiks izmantots. Viņa pauda arī to, ka “Vienotība” to darīs, neslēpjoties un nespēlējot spēlītes, savu nostāju paužot godīgi un atklāti.”

Jāatzīst, ka atklāto balsojumu lielākoties izmanto tie deputāti , kas saka vienu, bet dara citu. Sabiedrība jau krietni laiku ar cerībām raugās deputātos, ticot nemitīgajiem solījumiem. Taču tam par spīti, Latvijas tautai neizbēgami vienmēr pastāvēs cerība, ka jaunievēlētā valsts galva godprātīgi pildīs savus amata pienākumus piedāvājot inovatīvus risinājumus jau gadiem samilzušajām un neatrisinātajām problēmām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress