Atbildot uz Maskavas rīcību, Ukraina slēdz gaisa telpu Krievijas avikompānijāmUkraina sākot no 25. oktobra pārtrauks visus tiešos lidojumus no un uz Krieviju, liecina Ukrainas infrastruktūras ministrijas preses dienesta sniegtā informācija.

Lēmums pieņemts atbildot uz identisku Maskavas rīcību, kad tā nesniedzot nekādus paskaidrojumus noteica aizliegumus Ukrainas aviosabiedrības lidojumiem.

“Saistībā ar to, ka Krievijas Federācijas federālā gaisa transporta aģentūra nav sniegusi paskaidrojumus par iemesliem, kāpēc ierobežoti lidojumi uz Ukrainas aviolīniju, Ukrainas aviācijas dienests nolēmis pārtraukt gaisa satiksmi starp Ukrainu un Krieviju sākot no šī gada 25. oktobra,” rakstīts paziņojumā presei.

Ņemot vērā to, ka lielākajām Krievijas aviokompānijām jau ir aizliegts lidot Ukrainā, jaunais aizliegums attieksies tikai uz divām Krievijas lidsabiedrībām – “UTair” un “Saratov Airlines”.

Ukrainas ministrija norādījusi, ka ierobežojums būs spēkā kamēr Krievija atcels aizliegumus Ukrainas aviosabiedrībām.

“Pēc tam, kad Krievijas puses atcels aizliegumus, kas attiecināti uz Ukrainas aviosabiedrības lidojumiem, arī Krievijas aviokompānijas, kas nav iekļautas Ukrainas sankciju sarakstā, varēs lidot uz Ukrainu,” teikts ministrijas paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Krievija nesen paziņoja, ka no 25. oktobra slēgs savu gaisa telpu Ukrainas aviosabiedrībām, kā atbildi Ukrainai, kura “melnajā sarakstā” iekļāva vairākas Krievijas aviokompānijas.

Rīkojoties saskaņā ar Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva norādījumiem, federālā transporta aģentūra tika lūgta informēt Ukrainas aviosabiedrības, kas nodrošina lidojumus uz Krieviju, ka tām no 25. oktobra tiks aizliegts izmantot Krievijas gaisa telpu.

16. septembrī Ukrainas prezidents Petro Porošenko paplašināja sankcijas pret 400 Krievijas amatpersonām un 90 uzņēmumiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress