EK aizstāv Junkera neformālo izturēšanos samitā RīgāEiropas Komisijas (EK) amatpersonas aktīvi metušās aizstāvēt tās galveno vadītāju Žanu Klodu Junkeru par viņa neformālo izturēšanos un diplomātiskā protokola neievērošanu, kad Eiropas Savienības (ES) samitā pagājušajā nedēļā viņš sveicināja ES līderus.

Samita atklāšanas ceremonijā, kura piektdien notika Rīgā, bezrūpīgais Junkers ES līderus noskūpstīja uz galvas, manipulēja ar to kakla saitēm, salutēja, un pliķēja ne vien pa krūtīm un seju, bet iedunkāja arī viņu vēderā.

“Viņš ir pazīstams ar savu ļoti neformālo un bieži vien ļoti atraisīto stilu,” EK pārstāvis Margaritis Šinas stāstīja žurnālistiem, izraisot reportieru smieklus.

Šinas piebilda, ka Junkers, 35 gadu veterāns uz Eiropas politiskās skatuves, “personīgi un ļoti labi pazīst visus līderus, ar kuru viņam ir savstarpējas uzticības attiecības”.

Junkers arī kaitināja Ungārijas premjerministru Viktoru Urbānu par viņa spēkavīra reputāciju, jokodamies viņu sveicinot kā “diktatoru”.

Orbans pretī atbildēja: “Sveiks, lielhercog” , atsaucoties uz Junkera dzimteni Luksemburgu, kas pazīstamā ka Lielhercogiste, lai gan tā ir viena no mazākajām valstīm pasaulē.

Šinas gan atteicās komentēt to, ko Junkers tiešām domā par Orbana politiku, ko ES bieži kritizē.

Ceremonijā Junkers sasveicinoties Luksemburgas ārlietu ministram Žanam Aselbornam iesita spēcīgu pliķi pa vaigu, noskūpstīja Beļģijas premjerministru Čārlzu Mišelu uz viņa plikās galvas, un uzstiepa savu kaklasaiti pār Grieķijas premjerministra Aleksa Cipra kaklu, kuram tā nebija uzvilkta.

Vēl Junkers skaļi brīnījās par apmeklētāju identitātēm un sūdzējās par sava laika izšķiešanu sasveicināšanās ceremonijai.

“Tā bija jautrā daļa no ļoti ilgā un garlaicīgā sasveicināšanās procesa,” Junkeru aizstāvēja Šinas.

Junkers ir plašāk pazīstams pēc savas humora izjūtas un atklātības, lai panāktu kompromisu ES, bet viņa uzvedība ir izraisīju apsūdzības, ka viņam ir tieksme uz alkoholu, ko pats EK prezidents noliedz.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress