Tuvāko nedēļu laikā atrisināsies jautājums par bēgļu kvotu ieviešanu ESTuvāko divu nedēļu laikā atrisināsies jautājums par bēgļu kvotu ieviešanu Eiropas Savienībā (ES) un būs redzams, vai Latvijai ir iespēja savākt nepieciešamo atbalstu, lai iebilstu pret obligātu bēgļu uzņemšanu, ceturtdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Intervijā IeM valsts sekretāre apliecināja, ka Latvijas pozīcija par bēgļu kvotām nav mainījusies un valsts iestājas par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu.

Pētersone-Godmane paskaidroja, ka lai panāktu, ka bēgļu kvotas Eiropas Savienības (ES) valstīm, tostarp Latvijai, nebūtu obligātas, nepieciešams savākt tik lielu ES valstu atbalstu, lai to iedzīvotāju kopējais skaits sasniegtu 35% no visiem ES iedzīvotājiem.

"Respektīvi, nepietiek ar Baltijas valstīm, kas ir diezgan skaidri paudušas savu pozīciju, bet jābūt arī kādām lielajām valstīm," skaidroja Pētersone-Godmane.

Komentējot Eiropas Komisijas (EK) izteikumus, ka Latvijai nāktos uzņemt 737 bēgļus,IeM valsts sekretāre norāda, ka normālā situācijā Latvija varētu uzņemt 100 cilvēkus, savukārt "spraigā režīmā" 200 bēgļus, līdz ar to diskusijas par EK publiski pausto skaitli vēl turpināsies.

Savukārt lielāku skaidrību par konkrētu valstu pozīciju bēgļu kvotu jautājumā būs iespējams gūt tuvāko divu nedēļu laikā un tad būs redzams, vai Latvijai būs iespējams savākt nepieciešamo atbalstu , lai iebilstu pret obligātu bēgļu uzņemšanu, pastāstīja Pētersone-Godmane.

Kā jau vēstīts, ka Ziemeļāfrikas un Tuvo austrumu zemju militārie konflikti un katastrofālā sociālā situācija šajās valstīs radījuši postu pašu zemēs un vairo patvēruma meklētāju plūsmas uz Eiropu, kas savukārt var radīt politiskus riskus Latvijai un Baltija.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress