Kazahstāna pievienojas Krievijai un aizliedz zivju produktu importu no Latvijas un IgaunijasKazahstāna pievienojusies Krievijai un arī noteikusi zivju produktu importa aizliegumu no Latvijas un Igaunijas, vēsta Krievijas Veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests "Rosseļhoznadzor".

Līdzīgi kā Krievija, kas 4. jūnijā noteica importa aizliegumu Latvijas un Igaunijas zivju produktiem, arī Kazahstāna nolēmusi ieviest pagaidu ierobežojumus attiecībā uz zivju produktiem un zivju konserviem, kas ražoti Latvijā un Igaunijā.

Lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Kazahstānas speciāli izskatījuši "Rosseļhoznadzor" ekspertu ziņojumus par pārbaudēm Latvijas un Igaunijas zivju ražošanas uzņēmumos. Pārbaužu laikā konstatētas vairākas neatbilstības veterinārajam un sanitārajam prasībām. Pēc veiktajām pārbaudēm zivju produktos secināts pārlieku liels benzopirēna līmenis, līdz ar ko noteikts eksporta aizliegums.

Tikmēr Krievijas dienests paziņojis, ka ir gatavs apsvērt iespēju atcelt aizliegumu zivju produktu importam tiklīdz konstatētie pārkāpumi tiks novērsti.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju, tai skaitā šprotu un brētliņu konservu, importu no Latvijas un Igaunijas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress