Krievijā ar buldozeru iznīcina tonnām Rietumvalstu pārtikuKrievijas amatpersonas iznīcinājušas tonnām nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, tai skaitā sieru, augļus un dārzeņus.

Nesen Kremlis apstiprināja lēmumu konfiscēt un iznīcināt visus Krievijas Federācijā nelegāli ievestos Rietumvalstu pārtikas produktus, kuriem noteikts pārtikas embargo.

Likums, kas stājās spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

Krievijas televīzija atspoguļojusi, kā pildot jauno likumu, ar buldozeriem tiek novākts neliels kalns ar nelegāli ievesto Eiropas sieru, kas no Ukrainas ieradies nemarķētās kastēs un, visticamāk, ticis ražots Eiropā.

Līdzīgā veidā tika iznīcināti arī Eiropas tomāti, nektarīni un persiki, kuri ieradušies ar viltotiem dokumentiem.

Kamēr Krievija turpina demonstrēt savu varenību iznīcinot Eiropas pārtiku, 20 miljoni Krievijas pilsoņi atrodas zem nabadzības sliekšņa.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Līdz dienas beigām kopumā tika iznīcināta 319 tonnas pārtikas.

Kremļa pārstāvis Dmitrijs Peskovs atzinis, ka pārtikas iznīcināšana, iespējams, vizuāli nav pievilcīga, taču lūdzis medijus nepārspīlēt problēmu, jo ēdiens esot tīra kontrabanda.

Jau vēstīts, ka vakar tīmekļa vietnē “Change.org” petīciju, kurā aicināts atdot sankciju produktus trūcīgajiem, līdz trešdienas vakaram parakstījuši vairāk nekā 220 000 cilvēku.

“Kāpēc mums būtu jāiznīcina pārtiku, kas varētu pabarot veterānus, pensionārus, invalīdus, personas ar lielām ģimenēm vai tiem, kas cietušo dabas katastrofas?” teikts prezidentam Vladimira Putinam adresētā petīcija.

Lūgumraksta norāda, ka pārtika varētu kompensēt pārtikas cenu kāpumu, ko izraisījis noteiktais pārtikas embargo. Tomēr, kā izskatās, Krievijas valdība nav gatava ieklausīties tautas palīgā saucienos.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Tiek norādīts, ka kopš stājās spēkā Kremļa pret rietumvalstīm noteiktais pārtikas embargo, Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” fiksējis 700-800 gadījumus, kad nelegāli no ārzemēm Krievijā tiek importētas preces.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress