Krievija noliedz, ka tās plānos būtu ierobežot ārvalstu medikamentu importuNeskatoties uz iepriekš publiski izskanējušo informāciju, Krievija neplāno ieviest jebkādus aizliegumus un ierobežojumus attiecībā uz medikamentu importu no ārvalstīm, liecina jaunākie Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumi.

“Medicīnas preču imports netiks aizliegts, kamēr nebūs 100% pārliecība, ka mēs ar savu iekšzemes produkciju spēsim pienācīgi un kvalitāti aizstāt importa preces, kā arī nodrošināt pieejamu cenu,” iepriekš vairākkārt norādīja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Lai arī medicīnas preču imports pagaidām netiek skarts, Krievija uzsvērusi, ka līdz 2018. gadam līdz pat 90% medikamentu būs jāražo uz vietas.

"Farmaceitisko vietu importēšanai nav nekāda sakarā ar pilna apjoma medicīnisko produktu pieejamību valstī. Mūsu mērķis ir radīt tādus apstākļus vietējiem ražošanas uzņēmumiem, lai tie būtu ne tikai konkurētspējīgi, bet arī spētu radīt oriģinālus medikamentus tepat Krievijā," sacīja Putins.

Lai sasniegtu šos mērķus Krievijas valdība plāno nodrošināt līdzekļus, lai vietējie farmaceitisko vielu un ārvalstu farmācijas ražotāji, kas darbojas rūpnīcās Krievijā, varētu attīstīt pētniecību un izveidot jaunas formulas medikamentu ražošanai.

Neraugoties uz iepriekš publiski izskanējušajiem pieņēmumiem, Putins norāda, ka Krievijas valdības plānā nekad nav bijis aizliegt importa medikamentus un medicīniskās iekārtas.

Jau vēstīts, ka pēdējā mēneša laikā Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija paziņojusi par plāniem aizliegt virkni ārvalstīs gatavotās medicīniskās preces, tai skaitā rentgena un ultraskaņas iekārtas, defibrilatorus, inkubatorus jaundzimušajiem, protēzes, ortopēdiskos slimnīcu matračus u.c.

Šāds ierosinājums ir izraisījis sašutumu Krievijā, kur daudzas slimnīcās atrodas nožēlojamā stāvoklī. Tūkstošiem krievu parakstījuši petīciju, pieprasot, lai ierosinājums tiktu atsaukts.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress