Krievija vēl nav pārliecināta par medicīnas preču importa aizliegumuPārtikas produkti, mazgāšanas līdzekļi, ziedi un apģērbi nav vienīgie, uz kuriem varētu atteikties Krievijas aizliegumi - tiek apspriests aizliegt arī ārvalstīs ražotās medicīniskās preces un iekārtas. Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs gan mierina, ka pagaidām šādi ierobežojumi nedraud.

Medvedevs norādīja, ka jebkurš lēmums aizliegt ārvalstīs darinātos medicīniskos produktus būtu rūpīgi jāizver un jāapspriež ar medicīnas ekspertiem.

"Medicīnas preču imports netiks aizliegts, kamēr nebūs 100% pārliecība, ka mēs ar savu iekšzemes produkciju spēsim pienācīgi un kvalitāti aizstāt importa preces, kā arī nodrošināt pieejamu cenu," norāda Medvedevs.

Pēdējā mēneša laikā Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija paziņojusi par plāniem aizliegt virkni ārvalstīs gatavotās medicīniskās preces, tai skaitā rentgena un ultraskaņas iekārtas, defibrilatorus, inkubatorus jaundzimušajiem, protēzes, ortopēdiskos slimnīcu matračus u.c.

Šāds ierosinājums ir izraisījis sašutumu Krievijā, kur daudzas slimnīcās atrodas nožēlojamā stāvoklī. Tūkstošiem krievu parakstījuši petīciju, pieprasot, lai ierosinājums tiktu atsaukts.

Jau vēstīts, ka Maskava šomēnes paplašināja savu aizliegumu atsevišķiem pārtikas produktiem no Eiropas Savienības un citām valstīm, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu. Krievijā aizliegts ievest mazgāšanas līdzekļus un mazgāšanas šķidrumus, kā arī Nīderlandes ziedus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress