Krievija plāno atcelt pārtikas embargo atsevišķiem produktiemKrievija varētu atcelt pārtikas embargo atsevišķiem pārtikas produktiem, vēsta ārvalstu mediji.

Svētdien Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs sarunā ar zemkopības ministru Aleksandru Tkačevu, paziņoja, ka Krievija varētu atcelt noteikto pārtikas embargo dažiem ārvalstu pārtikas produktiem.

Zemkopības ministrija izstrādājusi plānu, lai atceltu pārtikas embargo ārvalstu zivju produktiem, tai skaitā varavīksnes forelēm, austerēm, mīdijām u.c. Saskaņā ar krievu laikrakstu rīcībā esošo informāciju, valdības amatpersonas reaģē uz pieprasījumiem no zivju lauksaimniekiem Krievijas dienvidos un Ziemeļrietumu reģionos.

Lai gan pārtikas embargo daļēji varētu tikt atcelts atsevišķiem produktiem, kopumā tas paliks spēkā.

“Krievijas noteiktā pārtikas embargo atcelšana būs atkarīga no Eiropas Savienības (ES) sankciju atcelšanas”, iepriekš izteicies Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aļeksejs Uļukajevs, vienlaikus apstiprinot bažas, ka Eiropas Savienības dalībvalstīm atgūt vietu Krievijas tirgū būs ļoti grūti, jo Krievija plāno lielāku uzmanību pievērst iekšzemes ražošanai un vietējās pārtikas noietam.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress