Krievija varētu pārtikas embargo sarakstā iekļaut Gruzijas vīnusKrievija varētu pārtikas embargo sarakstā iekļaut Gruzijas vīnus, tādējādi atbildot uz Gruzijas atbalstu Eiropas Savienības (ES) sankcijām pret Maskavu.

Gruzija nav vienīgā valsts, ar kuru Krievija plāno ierobežot ārējo tirdzniecību. Krievijas lauksaimniecības ministrija strādā pie projekta par likumprojektu, kas aizliegtu pārtikas produktu importu no Albānijas, Melnkalnes, Norvēģijas, Islandes, Lihtenšteinas un Ukrainas, kas atbalstījušas ES sankcijas.

Arī Krievijas Zemkopības ministrija apstiprinājusi, ka sākusi apspriest priekšlikumus uzlikt embargo vairākām valstīm, tai skaitā Gruzijai, kurai Krievija nākusi klajā ar pārmetumiem attiecībā uz vīna ražošanu, norādot, ka ražotāji pastāvīgi pārkāpj drošības noteikumus un nekontrolē ražošanas procesu.

Dienests pieprasījis aizliegt 10 vīnu partiju ievešanu Krievijā, norādot, ka Gruzija nespēj izpildīt prasības.

Jau vēstīts, ka Krievija pērn 7.augustā noteica importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress