Krievijā varētu sākt iznīcināt kontrabandas tekstilizstrādājumus un vieglās rūpniecības ražojumusAr priekšlikumu iznīcināt tekstilizstrādājumus un vieglās rūpniecības ražojumus no Eiropas Savienības (ES) valstīm pie prezidenta Vladimira Putina vērsies Krievijas Tekstilnieku asociācijas vadītājs Šamhals Ildarovs.

Saskaņā ar viņa teikto, galvenās kontrabandas preces ir jakas, vestes un džinsi, tos bieži ieved valstī nelegāli un pārdod par lielu naudu: "Kontrabandas apģērbus iznīcina, piemēram, Spānijā, un tas lielā mērā sniedz atbalstu vietējai ražotāju konkurētspējai," norāda Ildarovs.

Pēc viņa domām kontrabandas tekstilizstrādājumu iznīcināšana atstās labvēlīgu iespaidu uz iekšzemes uzņēmumiem, kas spēj ražot pietiekami daudz konkurētspējīgus izstrādājumus.

"Es ierosinu iznīcināt tekstila un vieglās rūpniecības preces visā Krievijas teritorijā, līdzīgi kā tas notiek ar lauksaimniecības produktiem. Iznīcināt pie robežas, ja tiek konstatēti pārkāpumi vai tirdzniecības tīklos," norāda Ildarovs, piebilstot, ka šie preventīvie pasākumi novērsīs kārdinājumu citiem kontrabandistiem.

Jau vēstīts, ka Krievijā pieņemts likums, kas pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.

Kā zināms, pēdējo nedēļu laikā Maskava ir izdevusi rīkojumu iznīcināt tonnām sieru un citus pārtikas produktus, tostarp bekonu, nektarīnus, persikus un tomātus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress