Saeima neatbalsta sabiedrības iniciatīvu marihuānas dekriminalizācijaiSaeima ceturtdien noraidījusi iedzīvotāju iesniegumu par marihuānas dekriminalizāciju.

Portālā “Manabalss.lv” iesniegto iniciatīvu neliela marihuānas daudzuma audzēšanas, glabāšanas un lietošanas dekriminalizācijai parakstījuši 10 373 pilsoņi.

Iniciatīvas iesniedzēji aicinājuši atcelt sodu par neliela daudzuma marihuānas audzēšanu, glabāšanu, nēsāšanu un smēķēšanu personām, kas sasniegušas 18 gadu vecumu. Tas ļautu tiesu sistēmai nodarboties ar nodarījumiem, kuriem ir reāla negatīva ietekme uz sabiedrību.

Iniciatīvas ierosinātāji norāda, ka marihuāna ir legāla vai dekriminalizēta lielos vai mazos daudzumos tādās valstīs kā Argentīna, dažviet Austrālijā, Beļģija, Brazīlija, Kambodža, Kostarika, Horvātija, Kipra, Čehija, Ekvadora, Igaunija, Indija, Meksika, Nīderlande, Pakistāna, Peru, Polija, Portugāle, Spānija, Šveice, ASV 14 štatos, Urugvaja.

“Ar šāda likumprojekta ieviešanu ievērojami samazināsies cilvēku skaits, kuri pārmērīgi lietos alkoholu. Daudziem jauniešiem vairs nebūs “sabeigtas” dzīves ar nesamērīgi lieliem cietumsodiem. Samazināsies to cilvēku skaits, kuri lietos nekvalitatīvu, uz ielas nopirktu marihuānu, jo katrs varēs audzēt priekš sevis un, līdz ar to daudziem būs mazāks kontakts ar narkotiku dīleriem, kuri gribēs pārvilināt uz stiprākām narkotikām. Daudz mazāk jaunieši lietos ar ķīmijām apsmidzinātas ”legālās” narkotikas. Marihuānai ir plašs pielietojums medicīnā, un lai arī eksistē ķīmiski analogi, dabiskam, ekoloģiskam, lētam produktam ir saprotamas priekšrocības,” uzskata iniciatīvas iesniedzēji.

Tomēr Saeima noraidījusi iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu par marihuānas dekriminalizāciju. Iepriekš to noraidījusi arī atbildīgā Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Portālā "Manabalss.lv" šī iniciatīva tika ievietota 2012.gada 23.janvārī. Parakstu vākšana ilga vairāk nekā divus gadus.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress