Krievijas sankcijas mudina Latvijas uzņēmējus meklēt alternatīvus eksporta tirgusNeraugoties uz to, ka Krievijas pārtikas embargo radījis zaudējumus, kuri mērāmi desmitos miljonu, tomēr tas māca Latvijas uzņēmējus meklēt alternatīvus eksporta tirgus, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

Krievijas sankcijas radījušas smagus pārbaudījumus visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, tai skaitā Latvijai, kas, kā norāda Rostovskis, līdz ar Krievijas tirgus liegumu zaudējis desmitiem miljonu eiro.

"Tomēr visiem mīnusiem ir arī savi plusi," norāda Rostovskis, piebilstot, ka līdz ar to Latvijas uzņēmēji ir spiesti meklēt jaunus eksporta tirgus un nepaļauties tikai uz vienu vai pāris savas produkcijas eksporta valstīm.

Viņš norādīja uz Somiju, kad līdz ar telekomunikāciju giganta "Nokia" problēmām grūtības sākās visas valsts ekonomikai, piebilstot, ka salīdzinot, Latvijā ir daudz vairāk tirgu un uzņēmumi dažādos tirgos, kas līdz ar to padara Latvijas ekonomiku padara ilgtspējīgāku.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

No sankcijām visvairāk cietuši Latvijas piensaimnieki, - piena iepirkuma cenas ir sarukušas par 30%, kas nozīmē, ka saimniecību ienākumi ir ievērojami kritušies un saimniecības strādā ar zaudējumiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress