Krievijas uz Sīriju raidītās raķetes uz nokrīt Irānā; Maskava to noliedzČetras no divdesmit sešām Krievijas spārnotajām raķetēm, kas tika raidītas ar mērķi trāpīt Sīrijas teritorijai, nokritušas Irānā, ceturtdien paziņoja anonīma ASV amatpersona. Šī ziņa paspējusi izraisīt milzu satraukumu, tomēr Maskava apstrīd izskanējušos apgalvojumus, norādot, ka visas divdesmit sešas raķetes sasniegušas savu mērķi.

Krievijas Aizsardzības ministrija, reaģējot uz šiem apgalvojumiem no ASV avotiem, sava sociālā tīkla "Facebook" profilā norāda, ka nav svarīgi, cik nepatīkami un negaidīti Krievijas streiki ir Pentagonas kolēģiem, visas spārnotās raķetes trāpīja mērķī.

Tāpat tika norādīts, ka Kaspijas flotiles karakuģi izšāvuši uz džihādistu grupējuma "Islāma valsts" pozīcijām Sīrijā 26 raķetes pār neapdzīvotiem apvidiem, lai garantētu mierīgo iedzīvotāju drošību.

Arī Irāna daļēji noraidījusi ziņojumus, apgalvojot, ka tā bijusi daļa no Rietumvalstu "psiholoģiskā kara", tomēr šeit jāatzīmē, ka Irāna ilgstoši ir arī Krievijas sadarbības partnere un cieš no ES sankcijām saistībā ar kodolieroču programmu.

Tikmēr Pentagona un ASV departamenta amatpersonas atteikušās komentēt ziņojumus.

Jau vēstīts, ka Krievijas īstenotie uzlidojumi Sīrijai ir izraisījuši sašutumu ASV un Eiropas Savienības valstu līderu vidū. Krievija nedomā apstāties – šobrīd jau tiek palielināts valsts militārais kontingents Sīrijā un valsts aktīvi iesaistās Sīrijas cīņā pret Islāma valsti.

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 250,000 cilvēki.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress