Krimā aprakta nektarīnu krava no LietuvasKrievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” iznīcinājis vairāk nekā četras tonnas nektarīnu, kuri ievesti no Lietuvas, aģentūrai “Interfax” pastāstīja uzņēmuma preses dienesta vadītāja.

Saskaņā ar viņas teikto, augļu eksportētājs bijis Lietuvas firma “Vilniaus Tranzitas”. Krievijas teritorijā nektarīni ievesti ar lidmašīnu.

“Kravai nebija pilnīgi nekādi dokumenti, kas apliecinātu augļu drošību cilvēku uztura izmantošanā. Nektarīnu krava tika aizturēta 15. augustā un iznīcināta aprokot poligonā,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Šis ir otrais iznīcināšanas gadījums, kad Krimā tiek iznīcināti aizliegtie importa produkti – 7. augustā tika iznīcināti vairāk nekā 4 tonnas smagie Eiropas Savienības (ES) kontrabandas dārzeņi.

Jau vēstīts, ka likums, kas stājās spēkā no 6. augusta, pieļaus, ka tā vietā, lai pārtika tiktu sūtīta atpakaļ, tā tiks iznīcināta un ne tikai uz robežas, bet arī veikalos un noliktavās, ja tiks tajos atrasti pēc kontroles iestāžu pārbaudēm.

“Lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas preces, kas tiek eksportētas uz Krievijas Federāciju no valstīm, kuras noteikušas sankcijas pret Krievijas juridiskām personām un/vai privātpersonām, kuras pievienojās minētajam lēmumam, ir aizliegts Krievijas teritorijā ievest pārtikas produkti. Tie tiks iznīcināti sākot ar šī gada 6. augustu,” liecina informācija Kremļa mājas lapā.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress