Latvijas veselības aprūpes sistēmā vērojamas daudzas nepilnībasĀrsti Latvijā ir augstu kvalificēti un starptautiski atzīti speciālisti, taču veselības aprūpes sistēmā kopumā ir vērojamas daudzas nepilnības, Latvijas Radio intervijā atzīst Pacientu ombuda biroja vadītāja Viktorija Paškeviča.

Neskatoties uz sabiedrības negatīvo nostāju pret veselības aprūpes sistēmu, medicīna Latvijā attīstās. Mēs pārņemam dažādas pārbaudītas pasaules prakses pacientu aprūpē. Paškeviča atklāj, ka uzlabojumu ir daudz, bet lielākoties tie ir individuāli ārstu sasniegumi.

Pacientu ombuda biroja vadītāja nenoliedz, ka bieži vien tiek saņemtas sūdzības par veselības aprūpes iestāžu nepieejamību. Cilvēki nespēj sazvanīt nepieciešamo iestādi reģistratūras noslogotības vai garo rindu dēļ.

“Bieži nākas saņemt sūdzības arī par to, ka pacientiem nav skaidrs ārstēšanās process, piemēram, kā rīkoties un ārstēties pēc izrakstīšanas no slimnīcas,” norāda Paškeviča.

Paškeviča uzskata, ka viena no lielākajām problēmām ir nepietiekama un nekonstruktīva komunikācija gan no pacientu, gan ārstu puses. Pacienti bieži vien saskaras ar kvalitatīvas informācijas trūkumu.

“Ģimenes ārsts ātri izraksta pacientam recepti, neveicot kvalitatīvu pārbaudi laika trūkuma dēļ,” uzsver Paškeviča.

Pēc veselības ministra Gunta Belēviča domām, medicīnas aprūpei atvēlētie resursi nav pietiekami, kā arī tie netiek racionāli plānoti.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress