Nemieri Sīrijā turpina pieaugtSīrijas pilsoņu karš, kas ilgst jau 4 gadus, turpina pieņemties spēkā. Šo nemieru laikā dzīvības ir zaudējuši jau aptuveni 250 00 cilvēku. Sīriešu nemierus pastiprina lielvalstu ASV un Krievijas iejaukšanās un karošana pretējās pusēs, vēsta ziņu portāls CNN.

ASV atbalsta Sīrijas nemierniekus cīņā ar Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu. Šonedēļ ASV militārās kravas lidmašīnas piegādāja nemierniekiem 50 tonnas munīcijas. ASV prezidents Baraks Obama nosoda Krievijas despotisko pieeju.

''Krievijas militārā operācija Sīrijā apliecina Krievijas vājumu, nevis spēku,''pauž Obama.

Savukārt, Krievijas mērķis ir palīdzēt Sīrijas diktatoram nostiprināt savu režīmu un atgūt kontroli pār valsti. Krievijas prezidents Vladimirs Putins apgalvo, ka viņa mērķis ir cīnīties ar terorismu Sīrijā, apkarojot "Islāma valsti" un citus nelikumīgus grupējumus.

"Mūsu uzdevums ir stabilizēt likumīgo valdību un panākt politisku kompromisu ... ar militāriem līdzekļiem, protams," norāda Putins.

Kā iepriekš ziņots, kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām. Ik dienu bojā iet vairāki civiliedzīvotāji, un liela daļa sīriešu meklē patvērumu Eiropas Savienībā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress