Lembergs: Valsts prezidentam jābūt visas nācijas prezidentamValsts prezidentam nav jābūt koalīcijas, bet visas nācijas prezidentam, LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot prezidenta vēlēšanas norisi un ZZS kandidāta Raimonda Vējoņa izredzes, Lembergs pauda viedokli, ka Vējonis varētu netikt ievēlēts pirmajā vēlēšanas kārtā, norādot, ka svarīgi, lai aizsardzības ministram jāskaidro savas prioritātes un jāpārliecina partijas balsot par sevi, vienlaikus norādot, ka Valsts prezidentam nav jābūt koalīcijas, bet gan visas nācijas prezidentam.

Runājot par "Nacionālās apvienības" virzīto Valsts prezidenta amata kandidātu Egilu Levitu, Lembergs norādīja, ka ir pārsteigts par Levita kandidatūru prezidenta amatam, skaidrojot, ka Levits ir tiesnesis un viņam nevajadzētu būt saistītam ar partijām.

"Es Levita kungu neatbalstu, jo viņš vienā konferencē izteicās par mazākumtautību skolu slēgšanu Latvijā. Līdz ar to es saprotu, ka Latvijas faktisko situāciju viņš neizprot un var "savārīt ziepes". Ņemot vērā šī brīža ģeopolitisko situāciju, būs lielas nepatikšanas," sacīja Lembergs, norādot, ka daudziem Latvijas nedraugiem Levits var būt kā medusmaize.

"Man tāda sajūta, ka cilvēks meklē amatu. Un ja cilvēks meklē amatu, tad viņš neder tam amatam," par Levitu izteicās Lembergs.

Lembergs ir pārliecināts, ka prezidenta maiņa nevar iespaidot situāciju koalīcijā un esošā valdība ir stabila.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress