Lietuva apstiprina ASV ieceri Baltijas valstīs izvietot smago militāro aprīkojumuASV plašsaziņas līdzekļos nesen parādījās informācija, ka ASV Aizsardzības ministrija plāno Baltijā un Austrumeiropā izvietot smago militāro aprīkojumu, lai atturētos no turpmākas Krievijas agresijas. To apstiprināja Lietuvas aizsardzības ministrs Juozs Oleks, norādot, ka Lietuvā, Igaunijā un Latvijā varētu tikt izvietoti ASV smagie ieroči. Pati Lietuva jau ar prieku gatavojas uzņemt militāro aprīkojumu, taču pašlaik ar ASV turpinās sarunas par pastāvīgu ieroču atrašanās vietu.

“Lietuva pieliek visas pūles, lai radītu apstākļus ASV militārā aprīkojuma izvietošanai mūsu valstī, mēs esam pilnībā gatavi šai militārajai tehnoloģijai nodrošināt mūsu militāro infrastruktūru,” norādīja Oleks.

Viņš arī izteica cerību, ka šogad varētu tikt pieņemts lēmums, ka tādu militārā aprīkojuma kā smago kaujas transportlīdzekļu un tanku izvietošanu arī varētu nodrošināt Lietuvā.

Saskaņā ar ministru, efektīvāki ieroči palīdzētu nodrošināt reģiona drošību.

“Pašlaik tiek vadītas sarunas ar mūsu ASV sabiedrotajiem, lai sadarbība būtu mērķtiecīga un lai šeit pastāvīgi tiktu izvietots aprīkojums, lai palielinātu mūsu drošību un atbalstītu šeit izvietotos karavīrus, ” viņš piebilda. “Ja lēmums tiks pieņemts, tas pozitīvi ietekmēs mūsu drošību”.

Lietuvas ārlietu ministrs Linas Linkevičius netieši atklāja, ka Lietuvā varētu tikt izvietots sekundārais mašīnas aprīkojums un ieroči, bet tieši kādi- to neminēja.

Viņš apstiprināja, ka ieroču izvietošana notiks visās trijās Baltijas valstīs, un visās valstīs Centrālajā un Austrumeiropā- Ungārijā, Rumānijā, Bulgārijā un citās.

Linkevičius uzsvēra, ka tā nav agresijas demonstrēšana pret Krieviju vai kādu citu valsti, bet gan ekipējums, kas uzlabos drošību.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress