LIZDA: Finansējums pedagogiem nevar būt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiemNav pieņemams, ka finansējums jaunajam pedagogu algu modelim nākamā gada valsts budžetā tiks piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, otrdien intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

"Ja valdība virza apstiprināšanai 2016. gada budžetu, kurā izglītības nozarei nav paredzēts papildus finansējums, neraugoties uz to, ka tā ir definēta kā prioritāte, tad arodbiedrība ir gatava rīkoties," pauda Vanaga.

Viņa norādīja, ka līdz šim ir darīts daudz, lai šo jautājumu atrisinātu mierīgā ceļā, bet gadījumā, ja šis jautājums netiks atrisināts līdz budžeta projekta iesniegšanai Saeimā, LIZDA tiks lemts par iespējamām protesta akcijām, tai skaitā, darba pārtraukšanu, iziešanu ielās vai ko citu.

Vanaga norādīja, ka finansējums jaunajam pedagogu algu modelim nākamā gada valsts budžetā nevar būt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, skaidrojot, ka pieredze rāda, ka šādā situācijā modelis netiek ieviests.

Viņa uzsvēra, ka finansējumam pedagogu algām ir jābūt skaidram vairākiem turpmākajiem gadiem, kas ļautu arī skolotājiem zināt, ar ko rēķināties.

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress