“Maxima” jumta sabrukšanas iemesls – nepareizi uzprojektētas konstrukcijasEksperti uzskaitījuši daudzas atkāpes no būvprojekta, taču galvenais secinājums ir tas, ka jumts sabruka nepareizi uzprojektētu konstrukciju dēļ - tās bija pārāk vārgas, lai spētu iznest uz tām balstīto svaru. Dažviet konstrukcijas bija pārslogotas pat sešarpus reizes, vēsta LTV raidījums "De Facto".

Kā secinājuši policijas piesaistītie eksperti, celtniecības darbi kopumā ritējuši atbilstoši projektiem, taču tomēr bijušas arī atkāpes. Būvkonstruktora rasējumos nebija pietiekoši detalizēta apraksta par detaļām - tērauda klasēm, metinājumu šuvēm, skrūvju diametriem un klasēm.

Uz jumta bija sakrauts vairāk, nekā sākotnēji plānots. Biezākas bija oļu, šķembu un betona kārtas. Eksperti uzskata, ka jumta svars liecis celtnes konstrukcijas jau ilgāku laiku. Pirms jumta sabrukuma tā ieliekums vidusdaļā varēja būt ap 6 cm.

Notikuma vietā veiktais eksperiments atklāja to, ka atsevišķu konstrukcijas savienojumu sabrukums bija noticis jau pirms Zolitūdes traģēdijas.

2013.gada 21. novembrī, iebrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, 22 cilvēkiem konstatēti vidēji smagi un smagi miesas bojājumi. Kopumā par cietušajiem atzīti 249 cilvēki un 13 uzņēmumi.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress