Metāla zagļi apdraud satiksmes drošību

Kopumā 89 ceļa zīmes ar metāla zagļu palīdzību šovasar nozudušas no Ventspils novada ceļiem. Tādā veidā garnadži nopietni apdraud satiksmes drošību.


Nekrietnās darbības uz Ventspils novada autoceļiem notikušas no 6. jūnija līdz 29. augustam. Viņu guvums – 89 ceļa zīmes un 85 ceļa zīmju balsti, jo uz dažiem balstiem ir uzliktas divas zīmes, informē valsts uzņēmuma Latvijas Valsts ceļi Kurzemes reģiona Ventspils nodaļas vadītājs Andis Geige. Viņš atklāj, ka apmēram 70 līdz 80% no nozagtā ir kilometru rādītāju stabiņi. Pārējās galvenokārt ir ceļa zīmes Dodiet ceļu.


Kilometru rādītāju stabiņi ir nozagti klusākos un neapdzīvotos ceļa posmos uz Liepājas un Kuldīgas šosejām, kā arī uz vecā Užavas ceļa. Savukārt brīdinājuma ceļa zīmes nozagtas uz meža ceļiem un mazākiem vietējas nozīmes ceļiem pirms izbraukšanas uz šosejām. Kopumā uzņēmumam šovasar nodarīti 6300 latu zaudējumi.


Arī iepriekš Ventspils novadā konstatēti apjomīgi ceļa zīmju zādzības gadījumi. Apmēram 30 ceļa zīmes tika nozagtas arī šā gada maijā. Ceļa zīmju balsti ir izgatavoti no cinkota metāla caurulēm, un tieši tie arī garnadžus visvairāk interesē. Tā ļauj spriest iepriekš konstatētie gadījumi, kad pašas ceļa zīmes vēlāk atrod izmestas mežā, bet stabi pazūd. A. Geige atceras, ka aptuveni pirms desmit gadiem arī uz autoceļa Ventspils–Rīga zagļi nozaga lielu skaitu tikko uzstādītu kilometru stabiņu. Taču šoreiz Rīgas šoseja nav aiztikta, laikam tāpēc, ka uz tās ir pārāk dzīva satiksme.


Visticamāk, jaunus kilometru stabus nozagto vietā uzstādīs tikai nākamajā gadā, taču brīdinājuma zīmes ir prioritāras un tās iecerēts atjaunot jau šonedēļ. Darbu veiks a/s Latvijas autoceļu uzturētājs, kas atbild par ceļu uzturēšanu.


Valsts policijas Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Ramona Vilkriste informē, ka pagaidām policijai nav nekādu pavedienu, kas ļautu atklāt šīs zādzības. Vispirms policija apseko metāla uzpirkšanas punktus, kā arī lūdz palīdzību kolēģiem Kuldīgā, Liepājā un Talsos, lai viņi apbraukā savējos. Tomēr zagļi nav tik neapdomīgi un Kurzemē ceļa zīmes nenodod, ja nu vienīgi kādos nelegālos metāla uzpirkšanas punktos, kuri policijai nav zināmi. Visticamāk, ceļa zīmes tiek nodotas vai nu Latvijas otrā galā, vai pat izvestas no valsts, spriež R. Vilkriste.


Lai arī ne tik vērienīgos apjomos, ceļa zīmju zādzības tiek konstatētas arī citos Latvijas novados. Augustā trīs kilometru rādītāju zīmes nozagtas ceļa posmā Smiltene–Valka, kā arī pa vienai zīmei vēl uz diviem citiem Vidzemes ceļiem. Jūlijā četras ceļa zīmes no diviem autoceļiem nozagtas Zemgalē, Krustpils pagastā. Bet Liepājā maija beigās kāda vīrieša mājas pagalmā policija atrada paslēptas 11 ceļa zīmes.


***


Ceļa zīmju zādzības


- Uz Ventspils novada autoceļiem no 6. jūnija līdz 29. augustam nozagtas 89 ceļa zīmes un 85 ceļa zīmju balsti;


- augustā trīs kilometru rādītāju zīmes nozagtas ceļa posmā Smiltene–Valka, pa vienai zīmei vēl uz diviem citiem Vidzemes ceļiem;


- jūlijā četras ceļa zīmes no diviem autoceļiem nozagtas Zemgalē, Krustpils pagastā;


- Liepājā maija beigās kāda vīrieša mājas pagalmā policija atrada paslēptas 11 ceļa zīmes.


Avots: nra.lv /Kristīne Klauze


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress