Veselības ministrs: mediķu protestu akcijai šobrīd nav jēgasJēga prasīt papildu finansējumu veselības nozarei būs tad, kad tiks strādāts pie budžeta, pirmdien LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Šodien pie Latvijas Nacionālajā bibliotēkās notiks Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) rīkota protesta akcija, kas sakrīt ar laiku, kad LNB norisināsies Eiropas veselības ministru tikšanās. Protesta rīkotāji vēlas vērst Eiropas uzmanību uz veselības nozares problēmām Latvijā, tai skaitā jomas zemo finansējumu.

“Latvijā medicīnas pakalpojumu pieejamība ir sliktākā visā Eiropā un aptuveni 30% iedzīvotāju nevar atļauties veselības aprūpes pakalpojumiem,” protestu iemeslus komentē LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Komentējot protestu akciju, šorīt intervijā Belēvičs norādīja, ka viņš ir gatavs parakstīties zem katra protestu rīkotāju vārda, uzsverot, ka mediķu protestu akcija viennozīmīgi vērsīs uzmanību uz veselības nozares problēmām, taču viņa notiekot nepareizā laikā un vietā.

“Īstā vieta, kur atgādināt par savām prasībām, ir Ministru kabinets laikā, kad tiks spriests par nākamā gada budžetu,” sacīja veselības ministrs, norādot, ka jēgas šobrīd prasīt papildu finansējumu nav.

Ministrs atzīmēja, ka finansējums veselības jomā tiešām ir katastrofāli zems, kā rezultātā darbu Latvijas slimnīcās pamet liela daļa ārstu, taču par papildus finansējumu piešķiršanu ir pāragri runāt.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress