Nākamgad varētu samazināties elektrības cenaNākamgad Latvijā elektrības cena nedaudz samazināsies, pirmdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Uzņēmuma "Latvenergo" priekšsēdētājs pastāstīja, ka 2016.gada mijā varētu tikt pabeigta Lietuvas - Zviedrijas starpsavienojuma kabeļa izbūve, kas nozīmē, ka gan Lietuvā, gan Latvijā varētu samazināties elektroenerģijas cenas - "Cenas varētu samazināties par 5-7%".

Vērtējot brīvā elektroenerģijas tirgus atvēršanu, Žīgurs norāda, ka, lai gan mājsaimniecībām līdz ar tirgus atvēršanu elektrības cenas kāpušas, tas patēriņu nav ietekmējis.

"Gada pirmie četri mēneši ir pārāk īss laiks, lai runātu par elektroenerģijas tendencēm un tikai pēc gada, diviem būs iespējams novērtēt izmaiņas," norādīja Žīgurs, uzsverot, ka patērētāju viennozīmīgs ieguvums ir pārliecība, ka elektrības cenas ir godīgas, proti, tirgotāju piedāvātās atšķirības ir tikai eiro centa simtdaļās.

Jau vēstīts, ka no 2015.gada 1.janvāra mājsaimniecības elektroenerģiju sāka iegādāties brīvajā tirgū, kas atnesa arī cenu pieaugumu aptuveni 15-30% apmērā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress