NATO un ASV nosoda Krievijas pārkāpumus Turcijas gaisa telpāASV un NATO pirmdien pauda nosodījumu Krievijai, par tās pārkāpumiem ielidojot Turcijas gaisa telpā, Ankarai draudot atbildēt, pēc tam, kad tika ziņots par diviem Krievijas pārkāpumiem divu dienu laikā, un palielinot izredzes uz tiešu konfrontāciju starp bijušajiem Aukstā kara pretiniekiem.

NATO sarīkoja 28 tās dalībvalstu vēstnieku ārkārtas sanāksmi Briselē, lai reaģētu uz to, ko ģenerālsekretārs Jens Stoltenbergs sauc par “nepieņemamiem Turcijas gaisa telpas pārkāpumiem”, pēc tam, kad Krievijas reaktīvā lidmašīna caur Turcijas un Sīrijas robežu ielidoja Turcijā divas dienas pēc kārtas.

Krievu reaktīvā lidmašīna svētdien atkal pārkāpa Turcijas gaisa telpu, paziņoja valsts Ārlietu ministrijas amatpersona vēlu pirmdienas vakarā, pamudinot Ankaru izsaukt Maskavas vēstnieku. Kā ziņots, šāds pats gadījums notika sestdien, Turcijai draudot, ka Krievija “būs atbildīga par jebkuru nevēlamu starpgadījumu, kas var rasties, ja tas atkārtosies”.

NATO dalībvalstis “stingri protestē” un “nosoda” pārkāpumus Turcijā un NATO teritorijā, teikts alianses ziņojumā pēc pirmā pārkāpuma.

“Sabiedrotie atzīmē ļoti nopietnas briesmas, kas var rasties šādas bezatbildīgas rīcības rezultātā. Tie aicina Krievijas Federāciju pārtraukt un atturēties no šādas tālākas rīcības, un nekavējoties paskaidrot par šiem pārkāpumiem,” teikts NATO paziņojumā pēc sanāksmes.

ASV Baltais nams šādu rīcību sauc par provokāciju no Krievijas puses, un ASV valsts sekretārs Džons Kerijas paziņoja, ka tikai palielinās bažas par Sīrijas konflikta saasināšanos.

“Ja Turcija atbildētu, tas varētu pārvērsties apšaudē, un tas ir tas, par ko mēs brīdinājām jau iepriekš,” piebilda Kerijs.

Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka viņu SU-30 iznīcinātājs Turcijas gaisa telpā, kas robežojas ar Sīriju, bija atradies vien “dažas sekundes”.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress