Pabriks neizslēdz, ka Grieķijas situācija varētu nelabvēlīgi iespaidot arī LatvijuŅemot vērā Grieķijas situāciju, arī Latvija varētu izjust negatīvas sekas, pirmdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks (V).

"Mūsu gadījumā negatīvi ir tas, ka finansiāli ekonomiskās svārstības turpina negatīvi ietekmēt eiro vai vispārējo ģeopolitisko situāciju. Jebkurā gadījumā, Eiropas Savienība (ES) un eirozona vājinās un no tā, cik spēcīga vai vāja ir ES, lielā mērā ir atkarīga ne tikai mūsu saimnieciskā attīstība, bet arī mūsu drošība, kas ir jautājums, kas visvairāk mūs uztrauc," Grieķijas krīzes ietekmi uz Latviju komentēja Pabriks.

"Grieķijas valdība šeit spēlē krievu ruleti. Grieķijas valdība nāk ar uzstādījumu, ka taupīt vairs nevēlas un pieprasa naudu," Grieķijas situāciju komentēja Pabriks.

Deputāts norādīja, ka pirmais ir jāatrisina jautājums par Grieķijas bankām, savukārt tālāk Eiropai būs jālemj par to, vai tā ir gatava finansiāli piekāpties grieķu spiedienam, vienlaikus uzsverot, ka eirozonas valstis to nevar atļauties, jo tādējādi tiek grauti visi ES principi, uz kuriem balstīta šī savienība.

Tikmēr finanšu ministrs Jānis Reirs iepriekš norādījis, ka Grieķijas notikumu tiešā ietekme uz Latvijas ekonomiku ir zema, skaidrojot, ka Grieķija nav nozīmīga Latvijas ārējās tirdzniecības partnere.

Grieķijas referendumā 61,31% vēlētāju nobalsojuši pret kreditoru priekšlikumiem, savukārt 38,69% tās atbalstījuši.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress