Prognozē, ka gaidāmā ziema būs samērā siltaNeskatoties uz to, ka sals šogad atnācis visai agri, pašreizējās sinoptiķu prognozes liecina, ka ziema, iespējams, nebūs nemaz tik gara un auksta.

Ceturtdienas rīts Latvijā iesācies ar jaunu aukstuma rekordu - gaisa temperatūra daudzviet pazeminājusies līdz -2..-6 grādiem un pārspēts nacionālais aukstuma rekords.

Sešu grādu sals reģistrēts vietām Saulkrastu, Vangažu, Siguldas un Cēsu pusē, kā arī Vidzemes augstienē.

Kā liecina sinoptiķu novērojumi, šodien Latvijā varētu sagaidīt arī pirmās sniegpārslas.

Siltāks laiks būs gaidāms vien sākot ar 11. oktobri, kad gaisa temperatūra kļūs par kādu grādu aukstāka, kas nozīmē, ka nākamā nedēļa būs mazliet siltāka par šo.

Līdz tam aizvien turpināsies drēgnais rudens laiks, kad naktīs gaisa temperatūra noslīdēs līdz -2…-8 grādiem, savukārt dienā gaiss iesils vien līdz +4…+9 grādiem.

Sals oktobrī atnācis diezgan strauji un daudziem liek satraukties par to, ka drīz gaidāma arī ziema un ka, visticamāk, tā būs auksta. Tomēr, kā liecina pašreizējās sinoptiķu prognozes, ziema kavēsies un iespējams būs samērā silta.

Ilgtermiņa prognozes liecina, ka gaisa temperatūra Latvijā lielākoties turēsies virs normas, tomēr netiek izslēgta iespēja par salu un sniegu, kas noslēgsies ar biežiem un ilgiem atkušņiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress