Straujuma: Veselības ministra iecere nav atbalstāmaMinistru prezidente Laimdota Straujuma neatbalsta veselības ministra Gunta Belēviča ieceri, kas paredz, ka pacientiem jāizmanto maksas pakalpojumi, ja viņi iepriekš veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē.

Pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem Straujuma norādīja, ka veselības ministra iecere nav atbalstāma. Vienlaikus premjere norādīja, ka pats ministrs publiskā telpā izskanējušo informāciju sauc par pārpratumu.

Straujuma atklāja, ka pieprasīs Belēvičam sniegt rakstveida paskaidrojumu par šādu rosinājumu.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs 6.oktobrī nāca klajā ar ieceri par to, ka pacientiem jāizmanto maksas pakalpojumi, ja viņi iepriekš veselības aprūpes pakalpojumu izvēlējušies saņemt privātā ārstniecības iestādē. Ministra iecere paredz, ka valsts apmaksātus izmeklējumus nevarēs saņemt tie cilvēki, kuri operāciju plāno veikt privātajās ārstniecības iestādēs un maksāt paši.

Belēvičs akcentēja nepieciešamību veikt precizējumus normatīvajos aktos, lai nodalītu valsts apmaksātas veselības aprūpes saņemšanu no maksas medicīnas pakalpojumiem. Maksātspējīgiem pacientiem, kuri būtu uzsākuši maksas pakalpojumu saņemšanu, būtu jāturpina ārstēšanās maksas sektorā. Pēc ministra domām, tādā veidā tiktu uzlabota medicīniskās palīdzības pieejmība mazāk aizsargātajām pacientu grupām (maznodrošinātajiem, pensionāriem u.c.), kam šī palīdzība ir nepieciešama visvairāk.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress