Putins: Vašingtona spēlē “dubultspēli” ar teroristu grupējumiem SīrijāKrievijas prezidents Vladimirs Putins apsūdzēja Vašingtonu, ka tā spēlē "dubultspēli" ar teroristu grupējumiem Sīrijā un darbojas vien pašu interesēs.

"Vienmēr ir grūti spēlēt dubultspēli - paziņot par cīņu pret teroristiem, bet tajā pašā laikā mēģināt izmantot daļu no viņiem, lai pārbīdītu figūras uz Tuvo Austrumu šaha spēles galdiņa. Šeit nav nepieciešams spēlēties ar vārdiem un sadalīt teroristus mērenajos un nemērenajos. Gribētos saprast, kāda ir atšķirība?" uzstājoties diskusiju klubā "Valdajs" sacīja Putins.

Viņš pauda viedokli, ka tā sauktā "Islāma valsts" ir pārņēmusi kontroli par milzīgu teritoriju, norādot, ka kopumā nav iespējams gūt panākumus pār terorismu vispār, ja ņem vērā faktu, ka daļa teroristu tiek izmantoti citu iemeslu vadīti.

Putins norāda, ka Bašara al Asads ir pilnīgi likumīgs Sīrijas prezidents un arī viņa valdība ir pilnīgi likumīga, apsūdzot Rietumvalstis par tuvredzību, proti, tā koncentrējas uz Asada gāšanu, vienlaikus ignorējot daudz lielākus draudus Islāma valstij.

Vaicāts, vai viņš redz nākotni Sīrijā un vai valsts sadalījums varētu būt risinājums, Putins norāda:"Tas būtu vissliktākais un nepieņemamākais variants, un neradīs konflikta atrisinājumu. Tas padara situāciju vēl sliktāku un piešķir tam pastāvīgu raksturu. Ja jūs dalīsies valsti dažādās daļās tās cīnīsies savā starpā mūžīgi."

Kā iepriekš ziņots, kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām. Ik dienu bojā iet vairāki civiliedzīvotāji, un liela daļa sīriešu meklē patvērumu Eiropas Savienībā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress