Robežsardze turpina aizturēt nelikumīgus robežpārkāpējusLatvijas pierobežas zonās arvien biežāk tiek reģistrēti nelikumīgi mēģinājumi šķērsot valsts robežu. Migranti ierodas Latvijā no Krievijas un Baltkrievijas, un, kā atklāj Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Normunds Garbars, bieži vien tie nav sīrieši, kā ierasts domāt.

Mēģinājumi nelegāli iekļūt valsts teritorijā notiek samērā bieži – jau no pavasara. Galvenokārt tie ir Vjetnamas pilsoņi, kuri tiek pārvietoti grupās ar mērķi nokļūt tālāk Eiropā. Savukārt, pēdējā laikā arvien biežāk robežu individuāli šķērso Irākas un Afganistānas pilsoņi, piebilst Garbars.

“Ja Vjetnamas pilsoņu mērķis ir nekavējoties nokļūt kādā citā Eiropas pilsētā, tad Irākas pilsoņi uz Latviju dodas patvēruma meklējumos.”
Ja gada sākumā migranti bijuši izmisumā,tad tagad robežas šķērsotāji jau ir vairāk organizēti un mērķtiecīgi. Ir reģistrēts gadījums, ka pilsonis, kurš vienreiz jau bijis izraidīts, atkārtoti cenšas šķērsot Latvijas robežu, vēstīts Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”.

Valsts robežsardzes priekšnieks, pateicībā par pierobežas iedzīvotāju atsaucību un drosmi, pēdējo divu mēnešu laikā ir parakstījis 10 pateicības rakstus. Vietējie iedzīvotāji bieži novēro aizdomīgus cilvēkus un transporta līdzekļus, kas liek būt piesardzīgiem un ziņot valsts instancēm.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress