VID aktīvi turpina darbu pie ēnu ekonomikas novēršanasNeskatoties uz pagājušā gada nogalē atklāto nodokļu krāpšanos ēdinātavu ķēdē “Gan Bei”, dažādās publiskās ēdināšanas iestādēs un izklaides vietās joprojām tiek novērota ēnu ekonomika. Ir atrasti jauni veidi, kā apiet nodokļus un kases aparātu sistēmas, vēsta LTV raidījums “Rīta panorāma”.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone atklāj, ka VID šobrīd pievērš pastiprinātu uzmanību šo nelikumīgo darbību apkarošanai. Ir izstrādāti arī Ministru kabineta noteikumi par kases aparātu tehniskajām prasībām, kas, iespējams, tiks apstiprināti jau decembrī un uzlabos uzraudzību.

“Strādājam pie sodu politikas, jo pašreizējās sodu sankcijas ir, maigi sakot, mazas," norāda Pētersone.

Paralēli šim, VID aktīvi strādā pie papildu drošības sistēmas ieviešanas. VID mērķis ir panākt, lai katrs kases aparāta čeks tiktu parakstīts ar drošu parakstu, un periodiski atsevišķi čeki vai čeku grupa nonāktu uz VID serveriem. Šāda prakse tiek īstenota vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Lietuvā. Šāds jauninājums varētu tikt ieviests ne ātrāk kā 2018. gadā.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress