Sīrijā manīti vairāki Krievijas kaujas helikopteriSīrijas lidlaukā fiksēti vairāki Krievijas helikopteri, tai skaitā kaujas, liecina ASV novērojumi.

Kamēr Maskava uzsver, ka palīdzība Sīrijai ir humāna rakstura, ASV un NATO vidū valda bažas par Krievijas nodomiem. Pēdējās dienās Krievija nogādājusi kārtējo militāro palīdzību - nedēļas sākumā tā bija artilērija un septiņi tanki, taču nesen vairāki helikopteri, kuru starpā identificēti arī kaujas helikopteri.

ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, atklājusi, ka Krievijai Sīrijai piegādājusi arī helikopterus. Pagaidām gan nekas neliecina, ka Krievijas lidaparāti būtu veikuši pirmos lidojumus virs Sīrijas, taču izlūkošanas analītiķi pieļauj, ka helikopteri varētu parādīties gaisā tiklīdz apkopes ekipāža sagatavos tos lidošanai.

Tikmēr Krievijas prezidents Vladimirs Putins, komentējot militāro atbalstu Sīrijai, norāda, ka piegādes turpināsies, brīdinot, ka bēgļu krīze Eiropai varētu būt daudz nopietnāka kā Krievijas palīdzības sniegšanai Sīrijai.

Tomēr Krievijas aktivitātes turpina radīt bažas un izskanējuši pat apgalvojumi, ka Kremlis tur gatavojas izveidot jaunu pseidovalsti un "nekas netiek darīts, lai to novērstu".

Kopš 2011. gada, kad stājies spēkā Sīrijas prezidenta Bašara al Asadama režīms, saasinājies karš starp dažādām nemiernieku grupām, kurā līdz šim nogalināti vismaz 240,000 cilvēki.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress