Situācija virzās uz sankciju pastiprināšu pret Krieviju, norāda RinkēvičsPašreizējā situācija Ukrainā un Minskas vienošanās neievērošana liecina, ka viss virzās uz sankciju pastiprināšu pret Krieviju, piektdien LNT raidījumā "900 sekundes" atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Komentējot Krievijas lēmumu, tā sauktajā, "melnajā sarakstā" ieļaut vairākus Latvijas politiķus un iespējamo atbildi, Rinkēvičs norādīja, ka "melnie saraksti" tiek papildināti tikai tad, kad tam ir pamats, norādot, ka pašlaik tālākā rīcībā būs atkarīga no situācijas Austrumukrainā.

"Mēs redzam, ka situācija Austrumukrainā paliek saspringtāka un netiek izslēgts, ka Eiropas Ārlietu padome varētu diskutēt par šiem jautājumiem," sacīja ministrs, apliecinot, ka Minskas vienošanās neievērošana var novest pie sankciju pastiprināšanas.

"Mūsu pieeja ir vienkārša - ja situācija pasliktinās, vai Minskas vienošanās netiek ievērota, tad nevar izslēgt sankciju pastiprināšanu. Savukārt, ja Minskas vienošanās tiek ievērota, tad var runāt par sankciju mīkstināšanu," skaidroja Rinkēvičs.

Ministrs gan norāda, ka pašreizējā situācija liecina, ka viss virzās uz sankciju pastiprināšanu, tai skaitā iespējama "melnā saraksta" papildināšana vai kādi citi sankciju veidi.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā kauju saasināšanos Ukrainas austrumos vairāki Eiropas Savienības (ES) līderi brīdinājuši par iespēju noteikt stingrākas sankcijas pret Krieviju. Uz to mudinājuši arī vairākas citas amatpersonas, tai skaitā Ukrainas vēstnieks ES Konstantīns Jeļisejevs.

Eiropas Savienības (ES) valstu līderi vienojušies, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2015.gada beigām, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. ES Padomes prezidents Donalds Tusks cer, ka Eiropas valstis atbalstīs ideju par sankciju noteikšanu līdz 2015. gada beigām.

Kā zināms, ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, ES pērn noteikusi pret valsti ekonomiskās sankcijas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress