Straujuma: Latvijā nonākušajiem bēgļiem jāsāk strādāt no pirmās dienasLatvijā nonākušajiem patvēruma meklētājiem būs jāsāk strādāt jau no pirmajām ierašanās dienām, otrdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pauda Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Straujuma intervijā norādīja, ka patvēruma meklētājiem, kas ieradīsies Latvijā, būs jāsāk strādāt no pirmajām ierašanās dienām, piebilstot, ka jau tagad ir uzņēmumi, kuri izrādījuši interesi par bēgļu nodarbināšanu - galvenokārt interese ir no būvniecības sektorā strādājošajām kompānijām.

Vienlaikus Straujuma pauda viedokli, ka bēgļus būtu jāizvieto pa pašvaldībām, kurās strādājošajiem uzņēmumiem ir nepieciešams darbaspēks un kuri izrādījuši interesi nodarbināt patvēruma meklētājus.

Komentējot veidus, kā integrēt bēgļus Latvijas sabiedrībā, Straujuma norādīja, ka bēgļiem būs jāmācas latviešu valoda, bet viņu bērniem- jāmācās latviešu skolās.

Jau vēstīts, ka Latvija uzņems kopumā 776 patvēruma meklētājus, tāds lēmums piektdien pieņemts Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Pirmie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties jau nākamā gada sākumā. Savukārt telefonsarunā LNT raidījumā "900 sekundes" iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pieļāva, ka pirmie bēgļi Latviju varētu sasniegt ātrāk par šī gada ziemu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress