Treneris: Ar sportiskām aktivitātēm jānodarbojas visu vecumu cilvēkiemNav noslēpums, ka sports uzlabo ne vien auguma aprises, bet arī veselību un pašsajūtu. Tomēr neskatoties uz šo faktu, daudziem joprojām pastāv uzskats, ka ar fitnesu un sportiskām aktivitātēm nodarbojas tikai fiziski spēcīgi cilvēki. Šāds apgalvojums nav patiess, jo visvairāk aktivitātes ir ieteicamas tieši cilvēkiem, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids, un pat grūtniecēm, kā arī vecākiem cilvēkiem.

Lai arī grūtnieces un seniorus pirmajā brīdī grūti iedomāties svaru zālē, vingrošana vai joga tiem ir pat ļoti noderīga. Kā norāda sporta un fitnesa kluba „Reaktors” treneris, jogas pasniedzējs Adžits Singha, joga ir lielisks veids kā savu iespēju robežās pastiept muskuļus, atbrīvoties no nevajadzīgiem stresiem, tādējādi uzlabojot veselību un pašsajūtu.

“Joga ir pieticība, mazāks egoisms, harmonija ar savu iekšējo „es”, ar pasauli, ar dievišķo. Tā nav tikai sēdēšana lotosa pozā un mantru skaitīšana, tā ir domāšanas un uzvedības maiņa. Sākot nodarboties ar jogu, cilvēkam atveras pavisam cita pasaule ar daudz vairāk iespējam, mazāk šķēršļiem. Joga, varētu teikt, ir arī ļoti labs bizness, kas daudzkārtīgi atmaksājas – tas ir ieguldījums savā veselībā. Turklāt šīs zināšanas un prasmes ir pieejamas ikvienam. Joga māca atbrīvoties un vienlaikus vadīt savu enerģiju – koncentrēties un ko vienu, nesadalot enerģiju daudz mazām un, iespējams, nesvarīgām lietām. Turklāt joga nav armija. Vingrojumus katrs izpilda tā kā vēlas, savu iespēju robežās. Galvenais ir izmaiņas domāšanā un tam seko arī fiziskas pārmaiņas cilvēka ķermenī. Tā ir pieejama visiem, taču tikai individuāla pieeja ļauj saņemt labāko rezultātu – izmantot savu iekšējo potenciālu,” piebilst jogas treneris.

Tāpat ļoti noderīga stiepšanās vai neliela sporta deva ir cilvēkiem, kuriem ir bijušas kādas traumas, un fizioterapeits ir viņus norīkojis rehabilitācijas periodā uz sporta zāli. Šādos gadījumos ar ārsta ziņu cilvēks atgūst muskuļu spēku, elastību un palīdz ātrāk atbrīvoties no traumām. Kā norāda sporta un fitnesa kluba “Reaktors” treneris Aivars Visockis, tieši cilvēkiem, kuriem ir kādas problēmas, liekais svars vai mazkustība, fiziskas aktivitātes ir daudz vairāk nepieciešamas, kā atlētiskiem un spēcīgiem cilvēkiem.

“Tas ir mīts, ka ar sportu nodarbojas tikai jauni un aktīvi cilvēki. Ikvienam vajadzētu rūpēties par savu veselību un organismu, atbilstoši savu iespēju robežām. “Reaktorā” mēs rodam individuālu pieeju jebkura vecuma un kategoriju cilvēkam – vai tā ir grūtniece, kurai nepieciešama joga, vai gados vecāks cilvēks, kurš vēlas izpildīt elementārus vingrojumus, vai arī tas ir bērns, kuram jārod veids, kur izlikt enerģiju. Katram tiek sastādīta īpaša individuāla programma, pēc kuras klients var vadīties un uzlabot savu labsajūtu. Nekad nedrīkst aizmirst, ka nav tāda cilvēka, kuram sports nepalīdzētu vai neuzlabotu veselību,” pauž Aivars Visockis.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress