Varis Brasla Valmieras teātrī iestudē “Rudenīgo blūzu”30. oktobrī Valmieras teātra Apaļajā zālē notiks pirmizrāde Aivona Menčela (Ivan Menchell) lugai „Rudenīgais blūzs”, ko iestudē Varis Brasla. Režisors to iecerējis kā traģikomēdiju - trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis... Izrādē spēlē aktieri Vizma Kalme, Regīna Devīte, Baiba Valante, Anna Putniņa un Rihards Rudāks.

“Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt arī tumšajās dienās un drūmajos brīžos, tam vajag dūšu,” saka režisors Varis Brasla. “Lai arī lugas autoram piemīt Vudija Alena rakstības vieglums un holivudiskums, pats darbs skar ikviena cilvēka slēptāko – kā sadzīvot ar vientulību, nekļūstot nīgram un noliedzošam. Izrāde meklēs arī atbildes uz jautājumiem, kā nodzīvot vitāli dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?”

Iestudējuma radošajā komandā režisors uzaicinājis scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, savukārt kostīmus veido Liene Rolšteina. Izrādē skanēs mūzika no Jāņa Šipkēvica (seniora) personīgās fonotēkas.

Lugas autors Aivons Menčels (1961) plašākai sabiedrībai ir pazīstams nevis kā rakstnieks vai dramaturgs, bet vairāk kā kino producents un scenāriju autors. Viņš sarakstījis scenārijus vairākām amerikāņu kino filmām un televīzijas seriāliem. Lugu “Kapsētas klubs”, kas Valmieras teātrī tiek iestudēta ar mainītu nosaukumu “Rudenīgais blūzs”, A. Menčels sarakstīja 1993. gadā, bet 1996. gadā tapa arī kino filma (“The Cemetery Club”), kas ieguva lielu skatītāju atsaucību.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress